Проєкт USAID "ГОВЕРЛА"

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Проєкт «ГОВЕРЛА» також допомагає Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів.

«ГОВЕРЛА» – один з найбільших проєктів USAID з підтримки органів місцевого самоврядування і реформи децентралізації, має бюджет 74 млн дол. США і виконується компанією DAI з березня 2021 по березень 2026 року. Управлінська структура проєкту передбачає центральний офіс в Києві та 6 регіональних офісів, які охоплюють своєю підтримкою 7 областей і 65 громад. Підтримка передбачає сприяння здійсненню трансформаційних перетворень на місцевому рівні, посилення спроможності органів місцевого самоврядування та його посадових осіб здійснювати відповідні повноваження.

ТРИ ЦІЛІ ПРОЄКТУ «ГОВЕРЛА»

Проєкт «ГОВЕРЛА» допомагає Уряду України в подальшому формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Проєкт також сприяє реалізації секторальної та фіскальної децентралізації з метою забезпечення підзвітності органів місцевого самоврядування, здійснення нагляду та ефективного залучення громадян шляхом реалізації наступних 3 цілей:

Ціль 1: Забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.

Ціль 2: Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.

Ціль 3: Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.