ПІДПИСАННЯ МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ ЖИДАЧІВСЬКОЮ І БІЛОПІЛЬСЬКОЮ ГРОМАДАМИ
27-28 лютого, в рамках реалізації Національного Проєкту «Пліч-о-пліч:згуртовані громади», Жидачівська громада приймала делегацію із прифронтової Білопільської громади Сумської області.
Національний Проект «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» передбачає взаємну підтримку, культурний обмін між нашими громадами, реалізацію учнівських програм, організацію спортивних змагань. І це важливо в сьогоднішніх умовах. Наше спільне завдання – об’єднати громади, об’єднати людей. А підписання меморандуму про співпрацю стане початком великої роботи і дружби, співпраці та взаємодії між громадами.
28 лютого делегація Білопільської громади розпочала свій робочий візит із вшанування пам’яті наших полеглих Героїв, взявши участь спільно із керівництвом Жидачівської громади у загальнонаціональній хвилині мовчання біля «Стели Пам’яті» на площі Свободи у місті Жидачеві.
Відбулася зустріч Білопільського міського голови Юрія Зарка та першого заступника Білопільського міського голови Олександра Кожухова з Жидачівським міським головою Володимиром Левком. Наші гості спілкувалися із керівниками структурних підрозділів міської ради.
Жидачівський міський голова Володимир Левко та Білопільський міський голова Юрій Зарко підписали меморандум про співпрацю між громадами в рамках реалізації Національного Проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Наші гості також спілкувалися із представниками місцевих ЗМІ, ознайомилися із роботою Центру надання адміністративних послуг нашої громади, а також побували у Жидачівській міській публічній бібліотеці, Жидачівській мистецькій школі, у місцевій школі №2, у міському Будинку культури "Удеч", в КНП «Жидачівська міська лікарня», ознайомилися із історією створення Меморіалу «Борцям за волю України» на Замковій горі.
Білопільський міський голова Юрій Зарко залишив запис у «Книзі почесних гостей». За підсумками робочого візиту та зустрічі з делегацією прифронтової Білопільської громади окреслено основні напрямки подальшої взаємодії та співпраці Жидачівської та Білопільської громад.
До слова, Білопільська громада межує із Курською областю. Територію Білопільщини офіційно визнано такою, де тривають бойові дії. Сумською ОВА оголошено обов’язкову евакуацію мешканців, які живуть на Білопільщині.
Білопілля – місто районного значення в Сумському районі Сумської області, центр Білопільської громади, до складу якої входить 53 населені пункти. Місто розташоване на річках Вир і Крига, за 44 км від обласного центру. Через місто проходять автомобільні дороги, залізнична станція на лінії Ворожба – Суми.
Територія сучасного Білопілля була заселена ще у ІІ-VI ст., про що свідчить виявлене поселення черняхівської культури. За часів Київської Русі виникло укріплене місто Вир, яке підтримувало роль форпосту в боротьбі з кочівниками. У 1239 році місто спустошили і спалили монголо-татари.
Назву – Білопілля надали переселенці з однойменного містечка. Білопілля було сотенним містечком Сумського козацького полку. Білопілля і громада постраждали внаслідок геноциду українського народу: Голодомору 1932-1933 та 1946-1947 рр. У містечку Білопілля народився український письменник, поет і драматург Олександр Олесь.
Білопільська громада, які і давні часи, сьогодні також є тим форпостом боротьби із московською ордою. Як розповіли наші гості, мешканці Білопільської громади з перших днів повномасштабної війни мужньо боронили рідну землю, об’єднавшись у добровільне формування територіальної громади. Більше місяця Білопілля та навколишні села громади були у ворожому оточенні. Російські окупанти пробували прорватися танками, які застрягли у болоті і мешканці громади їх спалили. Тільки на початку квітня 2022 року Збройні Сили України визволили Сумщину від московської орди. Білопілля і громада постійно під обстрілами російських окупантів (артилерія, БПЛА, авіаційні удари КАБами). Зазнають пошкодження і руйнування об’єкти цивільної інфраструктури. Але громада і в цих надзвичайно складних умовах живе і працює, підтримує наших Захисників.
Налагодження співпраці між нашими громадами допоможе поєднати зусилля для того, щоб разом пройти непрості випробування та виклики сьогодення.
.