Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Детальний план території по вул. Будівельників в м. Жидачів

Дата: 07.11.2024 09:57
Кількість переглядів: 30

ЗАЯВА

про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

Детальний план території по вул. Будівельників в м. Жидачів

 

1.Замовник:

Жидачівська міська рада

81700, Львівська область, Стрийський район, м. Жидачів,

вул. Шашкевича М., 2

Ел. пошта: meriya.zhydachiv@i.ua

Тел. 03239-31151

Офіційний вебсайт: https://zhidachiv-miskrada.gov.ua/

 

2. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв'язок з іншими документами державного планування

Проєкт детального плану території по вул. Будівельників в м. Жидачів належить до документів державного планування місцевого рівня. Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план території (далі – ДПТ) деталізує положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території населеного пункту. Детальний план території розробляється з урахуванням обмежень у використанні земель. ДПТ розробляється з метою визначення планувальної організації, просторової композиції і параметрів забудови.

Підставою для розроблення детального плану території по вул. Будівельників в м. Жидачів Стрийського району Львівської області є:

- Рішення Жидачівської міської ради від 06.06.2024р. №2728 «Про включення до переліку земельних ділянок для підготовки Лотів для продажу у власність на земельних торгах у формі електронного аукціону та надання дозволу на розроблення відповідної документації»

При розробці ДПТ врахована містобудівна документація - Генеральний план м. Жидачева, розроблений ДП ДІПМ "Містопроект" (м.Львів), затверджений у 1994 році.

3. Якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об'єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Проектом ДПТ визначається деталізація планувальної структури та типу забудови на проектованій території.

Тут заплановано:

- будівництво транспортно-складського комплексу з об’єктами дорожнього сервісу.

ДПТ не передбачається розміщення першої та другої категорій видів планованої діяльності та об’єктів, стосовно яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, відповідно до ст. 3  ЗУ "Про оцінку впливу на довкілля".

4. Інформація про ймовірні наслідки:

До ймовірних наслідків реалізації детального плану території по вул. Будівельників в м. Жидачів належать:

  • ймовірне зниження якості атмосферного повітря через діяльність проєктованихоб’єктів;
  • забруднення навколишнього середовища промисловими/будівельними та побутовими відходами;
  • хімічне забруднення довкілля;
  • фізичний вплив (шум, вібрація тощо);
  • соціальний вплив (умови праці та/чи побуту, цивільний захист тощо);
  • техногенна та/чи антропогенна дія на поверхневі, підземні води та  ґрунти.

В межах проекту ДПТ та на прилеглих територіях об’єкти ПЗФ відсутні.

          Вплив  транскордонних екологічних наслідків ДПТ на інші держави відсутній.

 

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

У контексті СЕО детального плану території по вул. Будівельників в м. Жидачів альтернативних варіантів не передбачається у зв’язку з неможливістю перенесення даної діяльності на будь-яку іншу територію (територія проєктування знаходиться в осередку територій промислового, комунально-складського та транспортно-складського  призначення).

          В разі не затвердження ДПТ і відповідно заперечення будівництва виключається ефективне використання територій населеного пункту, створення нового об’єкту потенційного інвестора.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Під кожний об’єкт будівництва необхідно попередньо виконувати індивідуальні інженерно-геологічні вишукування.

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність будівельним і санітарним нормам, законодавству у сфері містобудівної діяльності, охорони історичної спадщини, навколишнього середовища тощо. Для розробки звіту про стратегічну екологічну оцінку передбачається використовувати статистичну інформацію, дані моніторингу стану довкілля, оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля, пропозиції щодо зміни існуючого функціонального використання території.

Процедура стратегічної екологічної оцінки детального плану території по вул. Будівельників в м. Жидачів проводитиметься згідно чинного законодавства України та в порядку, передбаченому Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку» та Наказом Міндовкілля № 705 від 18.10.2023 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо здійснення стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації».

 

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом'якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини – невід’ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України. Охорона і оздоровлення оточуючого середовища забезпечується комплексом захисних заходів, в основі яких закладена система державних законодавчих актів і нормативна регламентація планування, забудови і благоустрою населених місць.

          Усі заходи щодо втілення планувальних рішень ДПТ повинні розроблятися з урахуванням природних умов, особливостей проєктованої території, а також існуючого природно-екологічного стану населеного пункту та прилеглих до нього територій.

          Проєктом не передбачається розміщення на території ДПТ об’єктів, що можуть здійснювати негативний вплив на умови перебування на ділянці ДПТ.

          Даним ДПТ передбачається належне озеленення та комплексний благоустрій території, а також комплекс заходів з інженерної підготовки території, до яких включено вертикальне планування території та поверхневе водовідведення.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

8.1. Зміст та основні цілі проекту ДПТ, його зв'язок з іншими документами державного планування.

8.2. Характеристика поточного стану довкілля, у тому числі здоров'я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо проект ДПТ не буде затверджено.

8.3. Характеристика стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу.

8.4. Екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров'я населення, які стосуються проекту ДПТ, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом.

8.5. Зобов'язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов'язані із запобіганням негативному впливу на здоров'я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються проекту ДПТ, а також шляхи врахування таких зобов'язань під час підготовки проекту.

8.6. Заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом'якшення негативних наслідків виконання проекту ДПТ.

8.7. Обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки).

8.8. Заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання проекту ДПТ, для довкілля, у тому числі для здоров'я населення.

8.9. Резюме нетехнічного характеру інформації.

 

Орган, до якого подаються зауваження та пропозиції та строки їх подання

81700, Львівська обл., Стрийський р-н, м.Жидачів, вул. Шашкевича, 2, Жидачівська міська радател./факс. (03239)31-151, 

e-mail: zhidachiv-miskrada.gov.ua.

Відповідальна особа - начальник відділу архітектури та містобудування Людкевич Л.В.

Здійснення стратегічної екологічної оцінки забезпечує Жидачівська міська рада.

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки оприлюднюються шляхом розміщення на офіційному веб-сайті замовника з метою одержання та врахування зауважень і пропозицій громадськості. 

Строк громадського обговорення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки встановлюється замовником і не може становити менш як 10 днів з дня її оприлюднення.

Просимо надати зауваження та пропозиції.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень