ТАРАС МАТВІЇВ ВИБРАВ ШЛЯХ ВОЇНА

Дата: 10.07.2024 11:12

Чотири роки тому, 10 липня 2020 року, під час ворожого мінометного обстрілу позицій Обєднаних сил поблизу с. Троїцького Попаснянського району Луганської області, рятуючи своїх бойових побратимів, героїчно загинув офіцер Збройних Сил України, талановитий журналіст і справжній патріот України Тарас Матвіїв.

Указом Президента України від 13 липня 2020 року №271/220 – за героїзм і особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові, Тараса Матвіїву присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

15 липня 2020 року тисячі людей у місті Жидачеві прощалися із полеглим Захисником України Тарасом Матвіївим, який був талановитим журналістом, громадським діячем, депутатом Жидачівської районної ради й міг досягти неабияких успіхів у цивільному житті, але вибрав шлях Воїна, яких потребувала тоді й потребує сьогодні Україна.

Сьогодні, 10 липня, память Героя України Тараса Матвіїва вшанували спільною Молитвою під час поминальної Служби Божої, яка відбулася в місті Жидачеві, в храмі Воскресіння Господнього. Також 10 липня поминальна Служба Божа відбулася у Львівському Гарнізонному храмі св. Апостолів Петра і Павла. А напередодні, 5 липня 2024 року, завершено прийом заявок на третій обласний конкурс журналістських робіт імені Героя України Тараса Матвіїва.

Сьогодні зранку представники Жидачівської громади вклонилися могилі полеглого Захисника України.

Дякуємо за чин Герою України Тарасу Матвіїву, який віддав своє життя за нашу Свободу.

Вічна память, шана і слава Герою!