У ЖИДАЧЕВІ ВІДКРИЛИ СТЕЛУ ПАМ'ЯТІ ПОЛЕГЛИХ ВОЇНІВ

Дата: 29.05.2024 08:48

28 травня у місті Жидачеві, на площі Свободи, відкрили та освятили СТЕЛУ ПАМЯТІ воїнів, полеглих в російсько-українській війні. Вшанувати память про полеглих хвилиною мовчання, покласти квіти та запалити лампадки прийшли  рідні, побратими, друзі, жителі Жидачівської громади, представники духовенства та місцевої влади.

Вшанування памяті полеглих Героїв розпочали спільним виконанням Гімну України. Рідні полеглих воїнів у зворушливій атмосфері відкрили портрети своїх найдорожчих на СТЕЛІ ПАМЯТІ. Завжди памятати про високу ціну нашої Свободи закликала Валентина Матвіїв – мама Героя України Тараса Матвіїва. Память полеглих вшанували спільною Молитвою.

Жидачівський міський голова Володимир Левко звернувся до рідних наших Героїв для яких важливо, щоб память  про полеглих жила. Подякував всім, хто долучився до створення СТЕЛИ ПАМЯТІ.

У вшануванні памяті Захисників України взяв участь начальник Стрийської районної військової адміністрації Богдан Янко. Площа Свободи була заповнена мешканцями громади, було багато молоді. Зворушливо відбулася церемонія покладання квітів та запалених лампадок до СТЕЛИ ПАМЯТІ. Не менш зворушливою та змістовною була художньо-мистецька програма заходу із вшанування памяті наших Героїв, яка допомогла згуртувати, обєднати всіх присутніх на площі Свободи, відчути, що ми єдиний народ, який дорогою ціною платить за свою Свободу, проходить через біль гірких втрат, але вистоїть і переможе.

СТЕЛУ ПАМЯТІ створено на вшанування памяті Захисників, які поклали своє життя за Свободу та Незалежність України з 2014 року  і до сьогодні. Із зони бойових дій привезли жменьку української землі, на якій триває важка й кривава боротьба. Цю землю, яка рясно скроплена кровю наших Захисників, дружина загиблого Героя Богдана Кубаша - Наталія Кубаш висипала  на площі Свободи, біля СТЕЛИ ПАМЯТІ.

За героїзм та відвагу багатьох наших полеглих Захисників нагороджено орденами, медалями та іншими відзнаками. Зокрема, присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота зірка» - Тарасу Матвіїву. Десять воїнів стали кавалерами ордена «За мужність» ІІІ ступеня. Хрестом Героя відзначено чотирьох наших Захисників. Їх подвиг, самопожертва заради нашої Свободи залишаться назавжди у наших серцях, у памяті кожного з нас.

Варто також зазначити, що на створення СТЕЛИ ПАМЯТІ  не виділялись бюджетні кошти. До вшанування памяті полеглих Героїв своїми пожертвами та працею долучилися небайдужі мешканці нашої громади, керівники підприємств, установ, підприємницьких структур: Роман Дяченко, Богдан Денькович, Андрій Ковбуз,  Михайло Титикало, Андрій Подобинський,  Володимир Щуйко,  Сергій Струцький, Микола Муцей, Володимир Швед, Микола Шумельда,  Ігор Чорнейко,  Марян  Буцяк,  Олег Лопушинський, ТОВ «ВУД ІНДАСТРІС», ТзОВ «Галицька здоба» ФГ «УЛАР» (технічний директор: Ростислав Гринців), працівники міської ради, старостинських округів та структурних підрозділів. За що всім належать слова вдячності за внесок кожного у цю благородну справу вшанування памяті полеглих воїнів.

Вже після завершення церемонії відкриття СТЕЛИ ПАМЯТІ рідні та близькі полеглих воїнів ще довго не розходились, вдивлялись у портрети своїх найдорожчих, особливо зворушливо, до сліз, було спостерігати за тим, як вдивлялись в обличчя своїх батьків маленькі дітки.

Важка боротьба із московською ордою, яка прийшла на українську землю триває. Сьогодні важко спрогнозувати коли закінчиться  ця кривава війна. Але, коли вона завершиться нашою ПЕРЕМОГОЮ, ми будемо плакати, плакати і плакати, мовчати, мовчати і мовчати, дякувати, дякувати і дякувати тим, хто повернувся додому живим і тим, хто віддав своє життя за Україну, за нашу Свободу.

Вічна память, шана і слава Героям!