РІК ТОМУ ВІДДАВ ЖИТТЯ ЗА УКРАЇНУ ІВАН НАСТУНЧИН

Дата: 01.05.2024 08:45

Рік тому, 6 травня 2023 року, в селі Пчани Жидачівської громади попрощалися із захисником України, молодшим сержантом  Іваном Настунчиним, який загинув 1 травня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Нью-Йорк Донецької області.
        Настоятель місцевого храму о. Василь Попик подякував усім небайдужим людям, яких так багато зібралося, щоб віддати шану Герою та підтримати рідних у  важкі хвилини непоправного горя, яке приносить війна. Згадав щирими й теплими словами про життєву стежку Івана Настунчина, зазначивши, що інколи про людину не потрібно багато говорити. Про Івана Настунчина говорить багато вже те, що він був воїном. Захисник України народився 10 липня 1978 року у селі Пчани. У ранньому дитинстві втратив батька, який помер, коли Іванові було кілька рочків. Тож родині було важко пережити цю втрату. Навчався у школі в рідному селі Пчани та в сусідньому Тейсарові. У 1996 році пішов лав Збройних Сил України. Строкову військову службу проходив у десантних військах. Перший бойовий досвід отримав у складі міжнародних миротворчих сил на території колишньої Югославії. Був відзначений нагородами за виконання  миротворчої місії. А коли було необхідно йти захищати українську землю від російських окупантів, він також взяв до рук зброю і став поряд з бойовими побратимами із 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила й віддав своє життя за Україну. Воїна Івана Настунчина відзначено орденом "Хрест Героя" (посмертно).
          Вічна пам’ять, шана і слава Герою!