A A A K K K
для людей із порушенням зору
Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

До уваги платників податків — фізичних осіб що до мінімального податкового зобов ’язання

Дата: 25.03.2024 12:22
Кількість переглядів: 33

Фізичні особи, які мають у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) земельні ділянки,які розташовані за межами населених пунктів та віднесенідо сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальнеподаткове зобовязання.

Зауважуємо, що вперше мінімальне податкове зобов’язаннявизначається контролюючим органом за податковою адресою фізичної особи по всіх земельних ділянках незалежно від місця їхрозташування за 2022 рік у 2023 році.

У разі передачі фізичними особамиземельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або іншекористування на підставі договорів, укладених та зареєстрованихвідповідно до законодавства, мінімальне податкове зобов'язаннявизначається безпосередньо орендарями, користувачами таких земельних ділянок.

Базою нарахуваннямінімальногоподатковогозобов’язання єнормативнагрошоваоцінказемельноїділянки.

Сплатазагальногомінімальногоподатковогозобовязанняздійснюєтьсяфізичноюособоюпротягом60 днівз дня врученняподатковогоповідомлення-рішення.

Наголошуємо,щофізична особа у разінезгоди з визначенимконтролюючим органом загальниммінімальнимподатковимзобов’язанням та/аборозрахованою у відповідномуподатковомуповідомленні-рішенні сумою річногоподатковогозобов’язання з податкутакийплатникподаткумає право протягом ЗО днів з дняврученняподатковогоповідомлення-рішеннязвернутися до контролюючого органу для проведеннязвіркиданих, використаних для розрахункусумиподатку, з наданнямпідтверднихдокументів.

Інформуємо, що  розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, в залежності від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом для справляння плати за землю; коефіцієнту та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

До бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом звітного року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень