ВЕЧІР ПАМ'ЯТІ ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА

Дата: 04.03.2024 11:50

3 березня у Жидачівському міському Будинку культури "Удеч" відбувся благодійний музично-театральний вечір пам'яті Володимира Івавюка "Закатований співець".
    Організаторам вечора пам'яті вдалося майстерно побудувати сценарний план заходу, зворушивши усіх присутніх звучанням невмирущих пісень Володимира Івасюка, який за своїх 30 років життя створив їх більше сотні. Співзвучною із сучасністю стала пісня Володимира Івасюка "Балада про мальви":
         О, мамо рідна, ти мене не жди,
         Мені ніколи в дім наш не прийти.
         З мойого серця мальва проросла,
         І кров'ю зацвіла.
         Не плач же, мамо, ти ж бо не одна -
         Багато мальв насіяла війна...
    Саме з цієї зворушливої пісні розпочався вечір пам'яті. Під час її виконання на екрані поставали сюжети війни, світлини захисників України, які ціною свого життя відстоюють рідну землю.
    А ще, затамувавши подих, усі слухали поетичні рядки, фрагменти спогадів про Володимира Івасюка його матері, батька, сестри, друзів та близьких. Талановитий художник Євстахій Свередюк створив портрет Володимира Івасюка. Усі присутні долучилися до збору коштів на підтримку Збройних Сил України.
    Завершився вечір пам'яті спільним виконанням неперевершеної Івасюкової "Червоної рути", яка є символом невмирущості й нескореності українського народу. Наприкінці 80-х років ХХ століття ця пісня стала ще й символом національного відродження та боротьби за Незалежність України.