Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

ПРО ІСТОРІЮ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ СВЯТОСЛАВА БАГРІЯ РОЗПОВІДАЮТЬ У "НОВИНАХ" НА "СУСПІЛЬНОМУ"

Дата: 07.02.2024 10:07
Кількість переглядів: 169

Фото без опису

Святослав Багрій родом із Жидачева. Чоловік пішов на фронт 24 лютого 2022 року, в полон потрапив у березні 2022 року. Військового повернули в межах обміну полонених 31 січня.

 

Про це Суспільному розповіла мама Святослава Надія Багрій.

До повномасштабного вторгнення РФ чоловік був учасником АТО та двох Майданів. Святослав працював у Жидачівській міській раді й міг отримати бронювання від мобілізації, але вирішив піти до війська, розповіла його мама Надія Багрій.

 

Надія Багрій, 5 лютого 2024.
Надія Багрій, 5 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

"Коли він перший раз подзвонив, я по голосу його не впізнала. Інший телефон і я якось не була налаштована, що то він передзвонить. Як тільки оголосили 24 лютого початок повномасштабного вторгнення, він вже о 8 годині був тут з рюкзаком готовий іти. І пішов в наш центр територіальний", — каже Надія Багрій.

Жінка побачила сина на світлинах та відео з обміну вперше за майже 2 роки.

 

З початком повномасштабної війни Святослав написав на своїй сторінці у Facebook: "Я депутат місцевої ради, по закону можу скористатися "бронею", але - це не моє!!! Я не шукаю захисту за папером, я шукаю можливості захистити свою землю, так мене виховали - Я УКРАЇНЕЦЬ!!!

 

Святослав Багрій потрапив у полон на початку березня 2022 року.

 

"Ми про це дізналися з його ж слів. Якось так сталося, що він зумів подзвонити своєму швагру. І сказав. Тому він рахувався не безвісти зниклим і ми мали хоч якусь надію, що ми його побачимо. Але зв'язку з ним не було до 31 січня, коли його звільнили", — розповіла мама військового.

 

З кінця 2020 року Святослав працював у Жидачівській міській раді. Тут очікують його повернення на роботу, розповідає міський голова Володимир Левко.

 

Володимир Левко, 5 лютого 2024.
Володимир Левко, 5 лютого 2024. Фото: Ірина Мочульська / Суспільне Львів

"Полон. В перші, фактично, дні, повномасштабного вторгнення російського агресора. І для нас це був, звичайно, шок. І тому всі ці майже два роки було серйозне очікування його повернення. Ми знали, ми вірили, ми були впевнені. Він працював у нас начальником юридичного відділу. Майже два роки його немає, але, фактично, ми не поповнювали відділ, працювали без нього. І очікували повернення на службу", — каже Володимир Левко.

За словами міського голови Жидачева, Святослав — єдиний мешканець громади, який перебував у полоні. Ще троє мешканців вважаються зниклими безвісти.


 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень