ПАТРІОТИЧНИЙ ЗАХІД "СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ - СОБОРНІСТЬ НАШИХ ДУШ"

Дата: 29.01.2024 11:28

29 січня в Україні вшановують День пам'яті Героїв Крут, які в січні 1918 року стали на захист України від московської орди.
     28 січня, на вшанування подвигу Героїв Крут, всіх борців за волю України, захисників її соборності та сучасних Героїв, у Жидачівському міському Будинку культури "Удеч" відбувся патріотичний захід "Соборність України - Соборність наших душ", який розпочали спільним виконанням Гімну України. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять борців за волю України, полеглих захисників незалежності та територіальної цілісності нашої країни. Учасники заходу також мали можливість ознайомитися із фотовиставкою "Незалежність - боротьба триває".
    Мистецькими колективами громади, нашими талановитими дітками та молоддю, а також дитячим хором із села Кам'яне Ходорівськоої громади (керівник Наталія Павловська) було представлено змістовну патріотичну програму заходу, в якій вдало поєднано нашу історичну пам'ять та сучасний період боротьби українського народу із московською ордою, яка прагне знову знищити Українську Державність.
     У 1968 році український письменник Олесь Гончар видав роман "Собор", який світова спільнота та українська інтелігенція вважала за доцільне номінувати на здобуття Нобелівської премії. А радянська імперська влада почала цькувати письменника, заставляла його зректися книги, навіть були пропозиції арештувати Олеся Гончара. Письменник не зрікся свого творіння, в якому він виступив проти руйнування наших Соборів та викорінення духовної пам'яті українців і звернувся із закликом: "берегти Соборність наших душ". Саме Соброність наших душ і нескореність українців допомагає сьогодні всім нам вистояти у важкій боротьбі з ворогом й відстояти нашу Свободу.