МАТЕРЯМ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ ВРУЧИЛИ ОРДЕНИ "ЗА МУЖНІСТЬ", ЯКИМИ ЇХНІХ СИНІВ ВІДЗНАЧЕНО ПОСМЕРТНО

Дата: 13.12.2023 10:08

12 грудня Жидачівський міський голова Володимир Левко та   т. в.о. начальника 1-го відділу Стрийського РТЦК та СП Юрій Ямнич вручили  матерям захисників України Мар'яна Івакіна та Івана Яворовського ордени "За мужність" ІІІ ступеня, якими їхніх синів відзначено посмертно.
       Указом Президента України від 10 травня 2023 року №269 орденом "За мужність" ІІІ ступеня відзначено (посмертно) Мар'яна Івакіна. Захисник України Мар'ян Івакін народився 24 вересня 1988 року в селі Городиська Рогатинської громади Івано-Франківської області. У 2006 році закінчив Верхньолипицьку  школу. З 2007 року проживав у Жидачеві. У перші дні повномасштабного наступу рф став на захист рідної землі. 34-річний воїн був бійцем 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ, стрільцем відділення стрілецького взводу. Загинув 7 листопада 2022 року поблизу  селища Білогорівка Бахмутського району Донецької області. Захисника поховали 11 листопада 2022 року в місті Жидачеві.
        Указом Президента України від 21 червня 2023 року №345 орденом "За мужність" ІІІ ступеня відзначено (посмертно)  Івана Яворовського. Захисник України народився 28 червня 1998 року в селі Заріччя Жидачівської громади. Спокійний, скромний, але відважний Герой добровольцем тихо пішов на війну, обійнявши маму і сестер. Пішов за покликом серця, не міг бути осторонь і вдавати, що це не його війна, не чекав повістки, а став разом з батьком на захист України. Боєць 80-ї окремої десантно-штурмової бригади  ДШВ ЗСУ  щиро мріяв наблизити нашу перемогу. Захисник України загинув 1 квітня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту  Ступочки Краматорського району Донецької області. Поховали воїна 5 квітня 2023 року в селі Заріччя Жидачівської громади
         Вічна пам'ять, шана і слава Героям!