Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

Про встановлення ставки туристичного збору на території Жидачівської міської територіальної громади

Дата: 30.06.2021 09:18
Кількість переглядів: 71

 

 

УКРАЇНА

ЖИДАЧІВСЬКА МІСЬКА РАДА

СТРИЙСЬКОГО РАЙОНУ

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

8 сесія VIII скликання 2020-2025 рр.

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

29.06.2021                                                № 589                                                    м. Жидачів  

 

Про  встановлення  ставки   туристичного

збору  на території  Жидачівської  міської

територіальної громади

 

            На виконання вимог Бюджетного та Податкового кодексів України, керуючись статтями 7, 10, 12, 267 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини 1 статті 26, статтею 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”,  Жидачівська міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Установити  на території Жидачівської міської територіальної громади ставку туристичного збору у розмірі 0,25 відсотка для внутрішнього туризму та 1,0 відсоток – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі).
  2. Затвердити Положення про порядок встановлення ставки і сплати туристичного збору на території Жидачівської міської територіальної громади (додається).
  3. Оприлюднити рішення в часописі „Новий час” та на офіційному вебсайті Жидачівської міської ради.
  4. Рішення набирає чинності з 01.01.2022 року.
  5. Рішення 42  сесії сьомого  скликання  2015 – 2020 рр. Жидачівської міської ради №838  від 9 липня 2020 року «Про встановлення ставки туристичного  збору на території Жидачівської міської ради» визнати таким, що втрачає чинність з дня набрання чинності цього рішення.
  6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, комунальної власності, економічного розвитку та інвестицій.

 

 

Міський голова                                                                                     Володимир ЛЕВКО

 

ДОДАТОК

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Жидачівської міської ради

від 29.06.2021 р. №589

                                                                    

 

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір на території Жидачівської

міської територіальної громади

 

1. Платники збору

1.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи      без громадянства, які прибувають в Жидачівську міську  територіальну громаду  та  тимчасово розміщуються    у місцях проживання (ночівлі),  визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього Положення..

1.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають у населених  пунктах Жидачівської міської територіальної громади,    у тому числі на умовах договорів найму;

б) особи визначені підпунктом "в" підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 4.1 пункту 4 цього Положення, що належать фізичним особам  на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи          або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

ж) члени сім'ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою  у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 4.1 пункту 4 цього Положення, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму;

з) взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», які тимчасово  розміщуються у місцях проживання (ночівлі,  а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік  внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.

 

 

 

2. Ставка збору

2.1. Встановити ставки туристичного збору у розмірі 0,25 відсотка – для внутрішнього туризму та 1 відсотка – для в’їзного туризму  від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового  розміщення.

 

3. База справляння збору

3.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених  пунктом 4.1 розділу 4 цього Положення.

 

4. Податкові агенти  та місця проживання(ночівлі)

4.1. Справляння збору здійснюється з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

4.2. Справляння збору здійснюється такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених п. 4.1. цього положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" п. 4.1. цього положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з міською радою.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщується  та оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської територіальної громади.

 

5. Особливості справляння збору

5.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, який справляє збір за ставками, у місцях справляння збору, визначених рішенням міської ради. За один і той самий період перебування платника збору на території Жидачівської міської територіальної громади,  на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

 5.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та рішення міської ради.

 5.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Жидачівської міської територіальної громади, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом  порядку.

 

 

6. Порядок сплати збору

          6.1. Податковий агент сплачує збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця( у лютому до 28(29) включно) на підставі рішення міської ради.

          Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору обчислена відповідно до податкової декларації за звітний(податковий) квартал( з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачуються такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного(податкового) періоду.

        6.2. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

7. Відповідальність за стягнення збору

7.1. Відповідальність за правильність обчислення, повноту  та своєчасність сплати до  бюджету міської територіальної громади  туристичного збору, своєчасність подання податкової декларації туристичного збору до контролюючого органу несе податковий агент.

 

8. Контроль за стягненням збору

8.1. Контроль за своєчасністю подання податкової декларації туристичного збору, правильністю його обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджету Жидачівської міської територіальної громади здійснює  підрозділ  ГУ ДФС у Львівській області.

 

 

 

Секретар міської ради                                                                      Віра ЯНКЛЕВИЧ                                                                                  

                                                                                  

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень