Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

ПІЗНАВАЛЬНИЙ ЗАХІД ДЛЯ ШКОЛЯРІВ У РАМКАХ ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

Дата: 25.10.2023 10:18
Кількість переглядів: 141

Фото без опису

У Жидачівському районному суді Львівської області 24 жовтня проведено день відкритих дверей, в якому взяли участь школярі 9-х класів Жидачівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 в рамках тижня правових знань «Закон та право для всіх єдині».
Учням та їх наставникам працівники суду запропонували пізнавальну екскурсію, під час якої вони ознайомилися з двома приміщеннями Жидачівського районного суду Львівської області, організацією роботи суду, порядком розгляду судових справ, фіксуванням судового процесу, роботою та обов’язками працівників апарату суду, канцелярією суду, архівом суду, поспілкуватися з працівниками апарату суду тощо.
Керівник апарату суду Віра ОСОБА розповіла відвідувачам про діяльність та специфіку роботи суду, категорії справ, які розглядаються судом, фіксуванням судового процесу, наголосила на правилах поведінки в суді.
Головний юрист сектору «Жидачівське бюро правової допомоги» Андрій Турчинський розповів, що для вирішення будь яких питань чи то сімейних чи житлових, чи інших питань можна звернутися у відділ безоплатної вторинної правової допомоги.
Старший секретар суду Мар’яна БАЛАЦЬКО розповіла відвідувачам про порядок прийому та опрацювання матеріалів, які надходять до суду та продемонструвала як автоматично розподіляються справи між суддями.
Заступник керівника апарату суду Марія КУЗИШИН поінформувала, що невід’ємними атрибутами Зали засідань Суду є Державний Герб України та Державний Прапор України.
У залі судового засідання школярі мали змогу ознайомитись із загородженням, яке відокремлює обвинувачених (підсудних), засуджених від складу суду та присутніх, що відповідає європейським стандартам.
Як стати суддею, які вимоги до кандидатів на посаду судді, добір кандидатів на посаду судді, порядок призначення на посаду судді, кваліфікаційний іспит, проведення конкурсу на зайняття вакантної посади, призначення на посаду судді, про приклади з розгляду цікавих справ із своєї практики та багато іншого розповів школярам суддя спікер Андрій ПАВЛІВ.
Школярі також мали змогу отримати відповіді на свої численні та відверті запитання.
Метою проведеного заходу є формування позитивного іміджу суду, підвищення загального рівня правової культури, вдосконалення системи правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права, а також побудови правового діалогу між судовою владою та суспільством задля покращення доступу до правосуддя.
 
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису
Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень