ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ - ПЕРШИЙ КРОК ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Дата: 14.07.2023 15:16

33 роки тому, 16 липня 1990 року, Верховною Радою УРСР було прийнято  Декларацію про державний суверенітет України. Це стало першим кроком до відродження Української державності. Право української нації на самовизначення, захист і охорона національної державності українського народу  лягли в основу Декларації про державний суверенітет України.

Декларація  була не просто «заявою про наміри», адже вона представляла план дій з розбудови незалежної держави. Не дивлячись на зусилля радянського центру, які були спрямовані на те, щоб не дати реалізувати положення Декларації, саме боротьба за їх втілення наблизила прийняття 24 серпня 1991 року Акту проголошення незалежності України.

Сьогодні український народ веде боротьбу за свою Свободу, за державний суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Ми вдячні захисникам України, які відстоюють наше право на життя у вільній країні.

Вічна слава Героям, які віддали своє життя за нашу Свободу!

Слава Україні!

Жидачівський міський голова               Володимир ЛЕВКО