ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ЖИДАЧІВСЬКОЇ МТГ! (СПЛАТА ПОДАТКІВ)

Дата: 12.05.2023 10:38

Повідомляємо Вас, що до 01 липня 2023 року ДПС (Державна податкова служба) проводить нарахування податку на нерухомість та земельного податку та складають Податкові повідомлення – рішення про сплату сум податку на нерухомість та земельного податку з фізичних осіб.

Податок на нерухоме майно на об’єкти житлової нерухомості для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує:

• для квартир – 60 кв.метрів,
  • житлових будинків – 120 кв.метрів,
  • різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) - 180 кв. метрів.

Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляєтьсяз власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб передбачені  ст. 281 Податкового кодексу України.

Зокрема, від сплати земельного податку звільняються:

• особи з інвалідністю першої і другої груп;
  • фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 р. №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Податкове зобов’язання за звітний рік (2022 рік) з податку на нерухомість та земельного податку сплачується фізичними особами  протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення згідно п.266.10.1 та п.287.5 Податкового кодексу України.

Обов’язок обчислення відповідних податків покладено на податкові органи, тому у разі виявлення розбіжностей платники податку мають право звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки.

Повідомляємо, що у разі неотримання повідомлення – рішення на сплату податку або зміни власника слід звернутись до органів податкової.

Шановні жителі громади, просимо провести оплату податку на нерухоме майно та земельного податку у відповідні терміни!

Дякуємо за розуміння та вчасно сплачені податки!!!