Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

28 КВІТНЯ - 76 РІЧНИЦЯ ПОЧАТКУ ОПЕРАЦІЇ "ВІСЛА"

Дата: 28.04.2023 11:03
Кількість переглядів: 147

Фото без опису

     28 квітня вшановується одна з багатьох пам’ятних і трагічних сторінок історії України – 76-та річниця початку операції «Вісла». У цей день у 1947 році розпочалася завершальна фаза депортації українців з їхніх етнічних земель: Лемківщини, Надсяння, Холмщини і Підляшшя. Примусове вивезення родин на чужі необжиті землі або з метою використання дармової праці в 40-х роках минулого століття стало звичною практикою. Так робили німецькі фашисти, так робила радянська влада, так само чинять і зараз спадкоємці нацистів – рашисти.

      Операція «Вісла» розпочалася о 4-й годині ранку 28 квітня і тривала до серпня 1947 року. Проводила її спеціальна оперативна група, яка не знала до людей ні жалю, ні співчуття. Тоді було переселено 150 тисяч українців – під дулами автоматів їх змусили залишити рідну землю, свої села і домівки, в яких жили вони і їхні предки упродовж віків.

      У населених пунктах Жидачівської громади проживає чимало українців, які у той час були змушені покинути свої домівки. Наша земля для багатьох з них стала вже рідною, бо тут народилися їхні діти й онуки. Але пам’ять не згасає…

      Нині ми з особливим болем згадуємо ці трагічні події, бо і в наші дні мільйони українців переживають подібну трагедію депортації. Країна-агресор, що розв’язала і веде війну, руйнує цілі міста і примусово виселяє з рідних осель тисячі мирних мешканців, переважно жінок і дітей, до далеких північних територій рф. Наразі ніхто не знає, скількох дітей забрано від батьків, скільки родин і звідки викрадено й розселено по далеких куточках росії, скільки вбито і замордовано у фільтраційних таборах.

      У цій війні Україна, крім горя і болю, пізнала ще й ціну справжньої дружби. Польща і її народ сьогодні одні з найвірніших друзів України. Її підтримка у вирішенні політичних питань взаємодії з Європейським Союзом, у постачанні Україні озброєння, її допомога тисячам українських біженців, які змушені були покинути рідну країну через постійні бомбардування та обстріли, - неоціненне тепло і любов надійної сусідки для України.

     Уроки історії навчають нас ніколи не повторювати помилок, які призводять до горя і образ, а спільні випробування гартують й проявляють справжніх партнерів і друзів.

      Памятаємо всіх закатованих і знедолених. Ні – депортації українців!

       Разом – до Перемоги над варваром!

      

 

     

       

      

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень