Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

Проєкт Статуту Жидачівської міської територіальної громади

Дата: 10.04.2023 09:57
Кількість переглядів: 291

 
ПРОЄКТ СТАТУТУ 
ЖИДАЧІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
СТРИЙСЬКОГО РАЙОНУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ЗМІСТ
ПРЕАМБУЛА 
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 
Стаття 1. Утворення Жидачівської міської територіальної громади
Стаття 2. Статут Жидачівської міської територіальної громади 
Стаття 3. Символіка територіальної громади
Стаття 4. Місцеві свята 
Стаття 5. Почесні відзнаки територіальної громади 
Стаття 6. Інформаційна політика

РОЗДІЛ ІІ. ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ, ГАРАНТІЇ ПРАВ ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ 
Стаття 7. Права жителів територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення 
Стаття 8. Обов’язки жителів територіальної громади 
Стаття 9. Гарантії прав жителів територіальної громади 

РОЗДІЛ ІІІ. ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ 
Стаття 10. Форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення 
Стаття 11. Місцеві вибори та місцевий референдум 
Стаття 12. Загальні збори громадян за місцем проживання 
Стаття 13. Місцеві ініціативи 
Стаття 14. Громадські слухання 
Стаття 15. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян 
Стаття 16. Консультації з громадськістю 
Стаття 17. Участь жителів територіальної громади в консультативно-дорадчих органах, утворених при органах місцевого самоврядування 
Стаття 18. Участь жителів територіальної громади в роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради 
Стаття 19. Участь у розподілі коштів місцевого бюджету 
Стаття 20. Органи самоорганізації населення 
Стаття 21. Права молоді на участь у місцевому самоврядуванні

ІV. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ 
Стаття 22. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування Жидачівської міської територіальної громади та їх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства 
Стаття 23. Взаємовідносини Жидачівської міської територіальної громади з іншими територіальними громадами 
Стаття 24. Участь в асоційованих організаціях і міжнародна співпраця 

РОЗДІЛ V. ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ 
Стаття 25. Засади громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб 
Стаття 26. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб 
Стаття 27. Громадська експертиза 

РОЗДІЛ VІ. ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ЖИДАЧІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ 
Стаття 28. Засади розвитку територіальної громади 
Стаття 29. Планування розвитку територіальної громади 
Стаття 30. Стратегія розвитку Жидачівської міської територіальної громади 
Стаття 31. Економічний розвиток територіальної громади
Стаття 32. Комунальні підприємства 
Стаття 33. Охорона довкілля 
Стаття 34. Охорона культурної спадщини та інших цінних об'єктів територіальної громади 
Стаття 35. Громадський простір та його значення в рамках територіальної громади 
Стаття 36. Застосування гендерно орієнтованого підходу під час планування розвитку територіальної громади 
Стаття 37. Розвиток освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури і спорту.

РОЗДІЛ VІІ. ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ 
Стаття 38. Загальні засади звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, депутатів місцевої ради перед територіальною громадою 
Стаття 39. Звітування Жидачівського міського голови
Стаття 40. Звітування депутатів (депутатських фракцій, груп) Ради 
Стаття 41 . Звітування старости 

РОЗДІЛ VІІІ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ 
Додаток № 1.
Положення про загальні збори громадян за місцем проживання
Додаток № 2.
Положення про місцеві ініціативи в Жидачівській міській територіальній громаді
Додаток № 3.
Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих  Жидачівській міській раді, її виконавчим органам
Додаток № 4.
Положення про консультації з громадськістю в Жидачівській міській територіальній громаді

ПРЕАМБУЛА
Жидачівська міська рада як повноважний представник Жидачівської міської територіальної громади,  констатуючи, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, усвідомлюючи свою відповідальність перед  жителями Жидачівської міської територіальної громади, враховуючи історичні, національно-культурні та соціально-економічні традиції місцевого самоврядування в Жидачівській міській територіальній громаді, керуючись Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України, затверджує цей Статут.
РОЗДІЛ І.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Утворення Жидачівської міської територіальної громади
Жидачівська  міська територіальна громада (далі за текстом – Громада) утворилася відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року № 718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області» шляхом реорганізації Жидачівської міської, Бережницької, Вільховецької, Зарічанської та Млиниської (у складі сіл Млиниська і Смогів) сільських рад з адміністративним центром – м. Жидачів (КОАТУУ – 4621510100) на підставі рішення Жидачівської міської ради від 24.11.2020р.  № 1 «Про    початок     повноважень     депутатів Жидачівської міської ради VIII скликання 2020-2025 рр.».
Територія Громади становить 16422 га та включає 18 населених пунктів: місто Жидачів, села Бережниця, Заболотівці, Загурщина, Журавків, Рогізно,  Вільхівці, Волиця-Гніздичівська, Іванівці, Пчани, Тейсарів, Туради, Заріччя, Дем'янка-Лісна, Дем'янка-Наддністрянська, Межиріччя, Млиниська та Смогів  Стрийського району Львівської області. 
На території Громади утворено 4 старостинські округи:   
- Бережницький старостинський округ з центром у селі Бережниця, до складу якого входять села Бережниця, Рогізно, Журавків, Заболотівці, Загурщина;
- Вільховецький старостинський округ з центром у селі Вільхівці, до складу якого входять села Вільхівці, Тейсарів, Пчани, Волиця-Гніздичівська, Іванівці, Туради;
- Зарічанський старостинський округ з центром у селі Заріччя, до складу якого входять села Заріччя, Межиріччя, Дем'янка-Лісна, Дем'янка-Наддністрянська;
- Млиниський старостинський округ з центром у селі Млиниська, до складу якого входять села Млиниська, Смогів.
Визначені законом повноваження на території кожного старостинського округу здійснюють старости, які діють на підставі Положення про старост старостинських округів Жидачівської міської територіальної громади, затвердженого радою.
 
Стаття 2. Статут Жидачівської міської територіальної громади
1. Статут Жидачівської міської територіальної громади (далі за текстом – Статут) є основним локальним нормативно-правовим актом Жидачівської міської територіальної громади, що приймається Жидачівською міською радою (далі за текстом – Рада) від імені та в інтересах територіальної громади на основі Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, інших законодавчих актів України з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей організації та здійснення місцевого самоврядування Жидачівською міською територіальною громадою.
2. Статут є обов’язковим для виконання всіма органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади (державними органами) та/або їхніми територіальними підрозділами, іншими юридичними особами та громадськими формуваннями, які розташовані або здійснюють свою діяльність на території громади, їх посадовими особами, а також фізичними особами, які постійно або тимчасово проживають чи перебувають на відповідній території.
3. Інші акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування Жидачівської міської територіальної громади повинні прийматися з урахуванням положень Статуту та відповідати йому.
Стаття 3. Символіка територіальної громади
1. Територіальна громада має власну символіку – герб, великий герб та прапор, які відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції територіальної громади. 
2. Опис та порядок використання символіки територіальної громади визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Ради.

Стаття 4. Місцеві свята
День територіальної громади відзначається щорічно  у другу неділю липня під час проведення фіналу фестивалю «Удеч-Фест «Івана Купала».
Рішенням Ради можуть встановлюватись інші місцеві свята та святкові дні.
 
Стаття 5. Почесні відзнаки територіальної громади
1. Особи, які зробили значний внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, підвищення добробуту її жителів, примноження культурних, духовних надбань та інших цінностей, зміцнення місцевого самоврядування і демократії, нагороджуються почесними відзнаками територіальної громади.
2. Порядок нагородження почесними відзнаками територіальної громади визначається Положенням про почесні відзнаки Жидачівської міської територіальної громади, яке затверджується рішенням Ради.
Стаття 6. Інформаційна політика
Для оприлюднення офіційної інформації Ради та її виконавчих органів, надання інформаційних послуг населенню, забезпечення відкритості та прозорості діяльності Ради, її виконавчих органів та посадових осіб, Рада:
1) створює офіційний веб-сайт, діяльність якого регламентується Положенням про офіційний веб-сайт Жидачівської міської ради, що затверджується Радою;
2) розміщує інформацію у соціальних мережах;
3) може засновувати аудіовізуальні (електронні) засоби масової інформації. 


РОЗДІЛ ІІ.
ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ, ГАРАНТІЇ ПРАВ ЖИТЕЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 7. Права жителів територіальної громади на участь у вирішенні питань місцевого значення
1. Права жителів територіальної громади на участь у вирішені питань місцевого значення, гарантовані Конституцією та законами України, не можуть бути обмежені.
2. Процедури та правила, передбачені цим Статутом та додатками до нього, прийняті виключно з метою встановлення загальних, чітких, недискримінаційних і прозорих механізмів реалізації права участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, забезпечення балансу приватних та публічних інтересів у громаді.
3. При вирішенні питань місцевого значення жителі територіальної громади мають право:
1) подавати індивідуальні та колективні звернення органам і посадовим особам місцевого самоврядування, одержувати на них відповіді у встановлені законодавством строки;
2) бути включеними у встановленому порядку до складу консультативно-дорадчих органів при Жидачівській міській раді та її виконавчих органах;
3) одержувати повну і достовірну інформацію про діяльність Ради, міського голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у спосіб, передбачений законодавством та іншими нормативно-правовими актами;
4) одержувати копії актів Ради, розпоряджень міського голови, виконавчих органів Ради та їх посадових осіб у порядку, визначеному законодавством;
5) брати участь у здійсненні контролю за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій у порядку й у формах, встановлених законодавством України;
6) брати участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;
7) брати участь у розподілі частини видатків місцевого бюджету через механізм громадського бюджету;
8) бути присутніми на засіданнях Ради, її постійних комісій, виконавчого комітету в порядку, встановленому цим Статутом, регламентами Ради та її виконавчого комітету;
9) на виступ на пленарному засіданні Ради, засіданні постійної комісії у порядку, встановленому Радою, на засіданні виконавчого комітету в порядку, встановленому виконавчим комітетом;
10) на особистий прийом депутатами Ради, міським головою, іншими посадовими особами органу місцевого самоврядування;
11) на ознайомлення з проектами актів органу місцевого самоврядування;
12) брати участь у роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб, засновниками яких є Рада;
13) на оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
14) брати участь у реалізації форм участі територіальної громади в місцевому самоврядуванні, визначених цим Статутом, а також іншими рішеннями Ради;
15) користуватися іншими правами, передбаченими Конституцією та актами законодавства України.

Стаття 8. Обов’язки жителів територіальної громади
1. Жителі територіальної громади зобов’язані:
1) проявляти повагу до гідності кожної людини, вірувань, традицій, історії, національної та/або етнічної самобутності осіб та/або груп осіб, сприяти забезпеченню рівності інших прав і свобод осіб та/або груп осіб, які проживають чи на інших законних підставах перебувають у межах Жидачівської міської територіальної громади;
2) утримуватися від будь-яких форм дискримінації;
3) шанобливо ставитися до традицій, звичаїв територіальної громади, її самобутності, історії та культури;
4) сприяти сталому розвитку територіальної громади та її населених пунктів;
5) шанобливо та ощадливо ставитися до майна, коштів, землі, природних ресурсів територіальної громади;
6) поважати символіку територіальної громади і використовувати її тільки за призначенням;
7) реалізовувати свої права, свободи та законні інтереси з повагою до прав жителів територіальної громади та інших осіб, які на законних підставах проживають (перебувають) у межах територіальної громади, до інтересів держави та територіальної громади.
2. Обов’язки жителів територіальної громади в частині, що не суперечить Конституції та законам України, цьому Статуту, поширюються також на іноземців, осіб без громадянства та інших осіб, які проживають (перебувають) у межах територіальної громади.

Стаття 9. Гарантії прав жителів територіальної громади
1. Рада, її депутати, виконавчі органи та посадові особи забезпечують реалізацію прав та законних інтересів жителів територіальної громади у межах, визначених Конституцією та законами України.
2. Жителям територіальної громади гарантується право на участь у вирішенні всіх питань місцевого значення, віднесених до відання територіальної громади та її органів, у порядку і формах, визначених Конституцією та актами законодавства України, цим Статутом та іншими рішеннями Ради.
3. Захист та реалізація прав і свобод людини та громадянина, які закріплені в Конституції та законах України, визначають зміст і спрямованість діяльності органів місцевого самоврядування територіальної громади.
4. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи у своїй діяльності зобов’язані надавати пріоритетне значення служінню інтересам територіальної громади та забезпеченню усім її жителям реальної можливості реалізувати їх права.
5. Рішення та дії органів і посадових осіб місцевого самоврядування не можуть обмежувати встановлених Конституцією та законами України прав і свобод людини та громадянина.
6. Реалізація жителями територіальної громади своїх прав, свобод та законних інтересів не повинна призводити до порушення прав і свобод інших осіб, а також інтересів територіальної громади, суспільства чи держави у цілому.

РОЗДІЛ ІІІ.
ФОРМИ БЕЗПОСЕРЕДНЬОЇ УЧАСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ
У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Стаття 10. Форми безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення
1. Формами безпосередньої участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення є:
1) місцеві вибори;
2) місцевий референдум;
3) загальні збори громадян за місцем проживання;
4) місцеві ініціативи;
5) громадські слухання;
6) звернення громадян до органів і посадових осіб місцевого самоврядування, у тому числі у форматі електронної петиції;
7) консультації з громадськістю;
8) участь у консультативно-дорадчих органах, утворених при органах місцевого самоврядування;
9) участь у роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради;
10) участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення розвитку територіальної громади та/або голосування за них (громадський бюджет, бюджет місцевих проєктів);
11) участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;
12) інші форми участі, передбачені законодавством.


Стаття 11. Місцеві вибори та місцевий референдум
Засади, організація і порядок проведення місцевого референдуму та місцевих виборів визначаються законами України.

Стаття 12. Загальні збори громадян за місцем проживання
1. Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.
2. Порядок ініціювання, організації, проведення загальних зборів громадян за місцем проживання та порядок урахування результатів загальних зборів органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначається Положенням про загальні збори громадян за місцем проживання (додаток 1 до Статуту).

Стаття 13. Місцеві ініціативи
1. Місцева ініціатива – це форма участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого самоврядування шляхом ініціювання розгляду Радою будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.
2. Порядок ініціювання, організації збору підписів та внесення місцевої ініціативи на розгляд Ради визначається Положенням про місцеві ініціативи в Жидачівській міській територіальній громаді (додаток 2 до Статуту).

Стаття 14. Громадські слухання
1. Територіальна громада має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких жителі територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.
2. Предметом громадських слухань можуть бути будь-які питання, віднесені Конституцією та законами України до відання місцевого самоврядування. 
Не можуть бути предметом громадських обговорень питання, що посягають на конституційний лад, державний устрій, особисті та громадянські права і свободи людини і громадянина.
3. Ініціаторами проведення громадських слухань можуть бути:
1) Жидачівський міський голова;
2) депутати Жидачівської міської ради;
3) виконавчий комітет Жидачівської міської ради;
4) староста;
5) органи самоорганізації населення, місцезнаходження яких зареєстроване на території громади;
6) ініціативна група жителів територіальної громади (жителі територіальної громади, які можуть брати участь у громадських слуханнях з правом голосу).
Ініціатива міського голови про проведення громадських слухань оформлюється відповідним розпорядженням.
Рішення про проведення громадських слухань за ініціативою депутатів Ради приймається на відповідному пленарному засіданні ради, а за ініціативою виконавчого комітету – відповідно на його засіданні.
Староста ініціює проведення громадських слухань на території (частині території) відповідного старостинського округу шляхом надсилання письмового повідомлення про ініціювання громадських слухань  на ім’я Жидачівського міського голови.
 Органи самоорганізації населення, ухвалюють рішення про проведення громадських слухань відповідно до їх установчих документів та надсилають письмове повідомлення про ініціювання громадських слухань Жидачівському міському голові. Повідомлення підписується уповноваженою особою згідно з установчими документами ініціатора слухань.
Ініціативна група надсилає письмове повідомлення про проведення громадських слухань Жидачівському міському голові разом із підписами, зібраними на підтримку ініціативи.
4. У громадських слуханнях з правом голосу можуть брати участь дієздатні жителі територіальної громади, місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території, в межах якої проводяться громадські слухання. 
Жителі територіальної громади ініціюють громадські слухання шляхом створення ініціативної групи у складі до десяти осіб та збору підписів цією ініціативною групою на підтримку проведення громадських слухань у кількості 50 підписів осіб, які можуть брати участь у громадських слуханнях з правом голосу.
Список жителів територіальної громади, які підписали звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань, має містити таку інформацію: прізвище, ім’я, по батькові; дата народження; адреса реєстрації місця проживання; контактний номер телефону; особистий підпис.
У разі проведення локальних громадських слухань (місто, село чи їх частина, мікрорайон, квартал, вулиця (вулиці), будинок (будинки) необхідною кількістю є 20 підписів жителів громади.
5. Повідомлення про ініціювання громадських слухань надсилається Жидачівській міській раді, не пізніше, ніж за 15 робочих днів до дня проведення громадських слухань.
6. У повідомлені про ініціювання громадських слухань вказуються:
1) предмет громадських слухань (проблема, питання, проект рішення та інше), що пропонується до розгляду;
2) перелік осіб, яких пропонується запросити на громадські слухання з вказанням прізвищ та/або посад;
3) дата, час і місце проведення запланованих громадських слухань;
4) найменування особи, яка є ініціатором громадських слухань із зазначенням прізвища, імені, по батькові, дати народження та контактів дані;
5) місцезнаходження (для органів самоорганізації населення) або місце проживання усіх членів ініціативної групи (для членів ініціативної групи);
6) територія, якої стосуються питання, винесені на розгляд громадських слухань;
Також можуть додаватися інформаційно-аналітичні матеріали та/або проєкти документів, що виносяться на слухання.
7. Повідомлення про ініціювання громадських слухань реєструється в Журналі реєстрації вхідної пошти організаційно-господарським відділом Жидачівської міської ради.
Повідомлення про ініціювання громадських слухань може бути повернутим для усунення недоліків за наявності однієї або декількох із таких підстав:
1) не дотримано вимог до оформлення повідомлення, передбачених цим Положенням;
2) звернулася недостатня кількість жителів територіальної громади чи суб’єктів, наділених правом ініціювати слухання.
 Звернення допрацьовується і подається до ради протягом трьох робочих днів з моменту отримання особою, уповноваженою представляти ініціатора, відповідного письмового повідомлення про потребу усунення недоліків. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуто, звернення залишається без розгляду.
 8. Не пізніше 5 робочих днів з моменту прийняття Радою, виконкомом рішення або отримання повідомлення про ініціювання громадських слухань Жидачівський міський голова видає розпорядження про розгляд ініціативи щодо проведення громадських слухань.
9. Розпорядження про проведення громадських слухань має містити інформацію про:
1) дату, час та місце проведення громадських слухань;
2) територію, якої стосуються питання, винесені на розгляд громадських слухань;
3) предмет громадських слухань; 
4) ініціатора проведення громадських слухань;
5) орган (особу), що забезпечує організацію проведення громадських слухань від імені органу місцевого самоврядування, із зазначенням прізвища, імені, по батькові, посади та контактів уповноваженої особи/ органу;
6) перелік заходів, які мають бути здійснені з боку органу місцевого самоврядування для забезпечення проведення громадських слухань;
7) особи, що запрошуються на слухання;
8) персональний склад організаційного комітету з підготовки слухань, його обов’язки, повноваження відповідно до заходів з підготовки слухань;
9). створення, в разі необхідності, експертних груп;
10). порядок доведення інформації щодо проведення громадських слухань до жителів територіальної громади.
10. Про організацію та проведення громадських слухань жителів громади повідомляють невідкладно з моменту прийняття міським головою відповідного розпорядження, але не пізніше семи календарних днів до дня їх проведення.
Інформаційні повідомлення про організацію та проведення громадських слухань та відповідні матеріали  розміщуються на офіційному веб-сайті ради. 
В інформаційному повідомленні має бути вичерпна інформація про дату, час, спосіб і місце проведення громадських слухань, їх ініціатора, предмет, а також про те, де жителі громади можуть ознайомитися з матеріалами громадських слухань.
11.  Підготовку та проведення громадських слухань забезпечує організаційний комітет, склад якого визначається у розпорядженні Жидачівського міського голови, рішенні ради/виконкому, колективному зверненні жителів громади, рішенні органу самоорганізації населення (в залежності від того, хто є ініціатором скликання громадських слухань). 
Організаційний комітет має складатися не більше ніж з 7 членів. Регламент проведення засідань організаційного комітету визначається комітетом. Засідання комітету можуть відбуватись із застосуванням електронних сервісів, про що приймається відповідне рішення комітетом.
Організаційний комітет відповідає за складання проєктів підсумкових документів громадських слухань (пропозицій, висновків, рекомендацій, звернень тощо) і за підготовку матеріалів, що надаються учасникам громадських слухань перед їх початком, а також забезпечує підготовку проєктів порядку денного та регламенту громадських слухань.
12. На громадські слухання можуть бути запрошені:
- народні депутати України;
- депутати відповідних рад;
- представники органів виконавчої влади;
- представники підприємств, установ та організацій, розташованих на території Громади;
- фахівці з питань, що є предметом громадських слухань.
Участь у громадських слуханнях обов’язкова для їх ініціаторів, авторів проектів документів (актів), які виносяться на громадські слухання, представників профільних органів ради та її виконавчих органів, керівників комунальних підприємств, установ і організацій, яких стосуються ці громадські слухання, депутатів і посадових осіб, звітування яких є предметом громадських слухань. Їх відсутність на громадських слуханнях не може бути підставою для перенесення громадських слухань чи визнання їх такими, що не відбулися.
13. Громадські слухання відбуваються у відкритому режимі.
Кожен учасник громадських слухань має право робити аудіо-, відеозапис чи веб-трансляцію громадських слухань.
14. За результатами обговорення предмета громадських слухань простою більшістю голосів зареєстрованих учасників з правом голосу ухвалюється рішення громадських слухань, про що зазначається в протоколі.
15. За результатами громадських слухань у триденний термін оформляється письмовий протокол, в якому чітко формулюються рішення (пропозиції) громадських слухань. Протокол підписується головою та секретарем громадських слухань у двох примірниках. Список реєстрації учасників громадських слухань додається до протоколу та є його невід’ємною частиною. 
Один примірник протоколу громадських слухань надсилається відповідним органам чи посадовим особам місцевого самоврядування не пізніше 5 робочих днів з дня проведення громадських слухань, другий примірник зберігається у ініціаторів громадських слухань.
Копія протоколу не пізніше 5 робочих днів з дня проведення слухань розміщується на офіційному веб-сайті Ради. 
16. За результатами розгляду органи та/або посадові особи місцевого самоврядування територіальної громади приймають одне з таких рішень: 
1) урахувати пропозицію, викладену в рішенні громадських слухань, – у цьому разі зазначаються конкретні заходи для її реалізації та відповідальні за виконання посадові особи;
2) частково врахувати пропозицію, викладену в рішенні громадських слухань, – у цьому разі зазначаються підстави для прийняття такого рішення, заходи для реалізації врахованої пропозиції та відповідальні за виконання посадові особи; 
3) відхилити пропозицію, викладену в рішенні громадських слухань, – у цьому разі зазначаються підстави для прийняття такого рішення.
17. Рішення органів місцевого самоврядування та її посадових осіб по розгляду рішень громадських слухань оприлюднюються не пізніше ніж за 5 днів з дня ухвалення рішення (рішення, пропозицій, розпорядження, наказу тощо) на офіційному веб-сайті ради. 
Стаття 15. Звернення громадян та електронні петиції як особлива форма колективного звернення громадян
1. Порядок звернення громадян України до органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права, засновником яких є Рада, їх посадових осіб визначається законом.
2. Особи, які не є громадянами України і законно перебувають у межах територіальної громади, мають таке саме право на подання звернення, як і громадяни України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
3. Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до органів місцевого самоврядування територіальної громади, що здійснюється через офіційний веб-сайт Ради або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції, щодо будь-якого питання, котре належить до компетенції Ради та її виконавчих органів.
4. Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до Жидачівської міської ради та її виконавчих органів, строку збору підписів тощо визначаються Положенням про порядок розгляду електронної петиції, адресованої Раді, її виконавчим органам (додаток 3 до Статуту).

Стаття 16. Консультації з громадськістю
1. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи проводять консультації з громадськістю з питань, що належать до їх компетенції.
2. Порядок проведення консультацій з громадськістю визначається Положенням про консультації з громадськістю в Жидачівській міській територіальній громаді (додаток 4 до Статуту).

Стаття 17. Участь жителів територіальної громади в консультативно-дорадчих органах, утворених при органах місцевого самоврядування
1. При Раді та її виконавчих органах можуть утворюватися консультативно-дорадчі органи, метою яких є підготовка пропозицій щодо вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування, участь у розробленні проєктів рішень з важливих питань місцевого значення.
2. Порядок утворення та форми роботи консультативно-дорадчих органів визначаються положеннями, затвердженими відповідним органом місцевого самоврядування, при якому вони створюються.

Стаття 18. Участь жителів територіальної громади в роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради
1. Жителі Жидачівської міської територіальної громади можуть брати участь в роботі контрольно-наглядових органів юридичних осіб публічного права, утворених за рішенням Ради, на умовах, визначених відповідними актами законодавства України, з метою забезпечення прозорості й ефективності їх роботи, здійснення контролю за прийняттям рішень щодо діяльності цих осіб.
2. Порядок участі у відповідних контрольно-наглядових органах визначається нормами відповідного законодавства.

Стаття 19. Участь у розподілі коштів місцевого бюджету
1. Участь у розподілі коштів місцевого бюджету – це демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення розвитку територіальної громади та/або голосування за них. Це спосіб визначення напрямів використання видаткової частини бюджету громади за допомогою прямого волевиявлення жителів територіальної громади.
2. Форми та порядок безпосередньої участі територіальної громади у розподілі коштів місцевого бюджету визначаються Радою, а результати участі територіальної громади у розподілі коштів місцевого бюджету обов’язково враховуються Радою при плануванні бюджету на відповідний рік.
3. Громадський бюджет територіальної громади (далі – громадський бюджет) – це частина бюджету розвитку місцевого бюджету, за рахунок якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг відповідно до оформлених в установленому порядку проєктів, що стали переможцями конкурсного відбору.
4. Кошти громадського бюджету спрямовуються на реалізацію проєктів розвитку територіальної громади, які надійшли до Ради від жителів територіальної громади.
5. Порядок проведення конкурсного відбору проєктів, які фінансуються за рахунок коштів громадського бюджету, визначається Положенням про громадський бюджет Жидачівської міської територіальної громади, що затверджується Радою.

Стаття 20. Органи самоорганізації населення
1. Органи самоорганізації населення є елементом системи місцевого самоврядування й однією з форм участі членів Жидачівської міської територіальної громади у вирішенні окремих питань місцевого значення. Правовий статус, порядок організації та діяльності органів самоорганізації населення за місцем проживання визначаються законом.
2. За ініціативою жителів Рада може надавати дозвіл на створення будинкових, вуличних, квартальних та інших органів самоорганізації населення і у порядку, визначеному законодавством, наділяти їх частиною власної компетенції, фінансів, майна.
Стаття 21. Права молоді на участь у місцевому самоврядуванні 
1. Рада створює механізми та гарантії для участі молоді у вирішенні питань місцевого значення, шляхом залучення та розгляду їхньої позиції під час прийняття рішень, що їх стосуються. 
2. Для створення механізмів залучення молоді до місцевого самоврядування та процесу вироблення рішень передбачаються такі інструмент  як  молодіжна рада, проведення консультацій, залучення до реалізації проектів, спрямованих на розвиток громади.
 3. Порядок реалізації гарантій та прав молоді на участь у місцевому самоврядуванні, визначаються окремими положеннями, які затверджуються рішеннями Ради.

РОЗДІЛ ІV.
ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ІНШИМИ СУБ’ЄКТАМИ

Стаття 22. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування Жидачівської міської територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства
1. Взаємовідносини органів місцевого самоврядування територіальної громади та їхніх посадових осіб з інститутами громадянського суспільства здійснюються шляхом:
1) сприяння діяльності органів самоорганізації населення, розширення їх повноважень щодо участі у вирішенні питань місцевого значення; 
2) неупередженій та однаковій підтримці законної діяльності усіх інститутів громадянського суспільства, що зареєстровані у межах Жидачівської міської територіальної громади (крім політичних партій та їх місцевих осередків). Підтримка політичних партій та їх місцевих осередків здійснюється виключно у межах та спосіб, визначений законами України; 
3) сприяння у реалізації права на мирні зібрання; 
4) визначення чіткого порядку ініціювання, проведення загальних зборів за місцем проживання та дієвої реалізації їх рішень, порядків організації громадських слухань, внесення місцевої ініціативи та реалізації інших форм безпосередньої демократії;  
5) залучення громадськості до процесу підготовки проєкту місцевого бюджету, контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, закладів, установ та організацій; 
6) забезпечення інформаційної прозорості і відкритості діяльності Ради та її посадових осіб; 
7) стимулювання волонтерської діяльності.
2. Порядок взаємовідносин органів місцевого самоврядування Жидачівської міської територіальної громади із політичними партіями, органами виконавчої влади та іншими суб’єктами владних повноважень не є предметом регулювання цього Статуту та визначається Конституцією та законодавчими актами України.

Стаття 23. Взаємовідносини Жидачівської міської територіальної громади з іншими територіальними громадами
1. Взаємовідносини Громади, її органів і посадових осіб з іншими територіальними громадами, їхніми органами і посадовими особами здійснюються на принципах добросусідства, партнерства та взаємної вигоди.
2. З метою налагодження взаємовідносин, реалізації спільних проєктів між Громадою та іншими територіальними громадами можуть укладатися відповідні договори.
3. Співробітництво територіальних громад здійснюється у порядку, визначеному законодавством України.

Стаття 24. Участь в асоційованих організаціях і міжнародна співпраця
1. Органи місцевого самоврядування Громади з метою більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальної громади можуть об’єднуватися в асоціації органів місцевого самоврядування та їх добровільні об’єднання.
2. Асоціаціям та іншим добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування не можуть передаватися владні повноваження органів місцевого самоврядування Громади.
3. Органи місцевого самоврядування в інтересах Громади можуть брати участь у міжмуніципальній, транскордонній та міжнародній співпраці, організовувати співробітництво з міжнародними організаціями у різних сферах суспільного життя.
4. Співпраця Громади з іншими територіальними громадами, асоціаціями органів місцевого самоврядування та їх добровільними об’єднаннями, міжнародними організаціями тощо реалізовується через обмін офіційними делегаціями, проведення спільних заходів, реалізацію спільних проєтів, а також іншими, передбаченими законодавством України, способами.
5. Перелік офіційних міст/громад-партнерів та інформація про співпрацю публікується на офіційному сайті Ради.


РОЗДІЛ V.
ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Стаття 25. Засади громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб
1. Здійснення громадського контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальної громади ґрунтується на Конституції та законах України, Європейській хартії місцевого самоврядування, міжнародних договорах України, цьому Статуті та інших нормативно-правових актах.
2. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється з метою захисту прав, свобод та законних інтересів жителів територіальної громади.
3. Громадський контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється на основі таких принципів:
1) відкритості та прозорості;
2) пріоритетності прав людини та громадянина;
3) законності;
4) добровільності та безоплатної участі у здійсненні громадського контролю;
5) неупередженості, об’єктивності та достовірності;
6) сприяння досягненню балансу приватних та публічних інтересів при вирішенні питань місцевого значення;
7) сприяння недопущенню перешкоджання здійсненню законного громадського контролю;
8) професійності та компетентності учасників громадського контролю;
9) взаємодії жителів територіальної громади та органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Стаття 26. Форми здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб
1. Громадський контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування територіальної громади та їх посадових осіб здійснюється шляхом:
1) доступу членів територіальної громади до інформації про діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до вимог діючого законодавства про доступ до публічної інформації, в тому числі шляхом подання запитів на інформацію; 
2) звітування міського голови, депутатів Ради, старост про їх роботу згідно з вимогами чинного законодавства;
3) участі жителів територіальної громади у роботі консультативно-дорадчих органів, що створюються при Раді або її виконавчих органах;
4) подання індивідуальних чи колективних звернень;
5) громадської експертизи діяльності органів місцевого самоврядування територіальної громади та їх посадових осіб;
6) створення та функціонування громадських організацій з контролю за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування; 
7) участі членів територіальної громади у роботі консультативно-дорадчих органів.

Стаття 27. Громадська експертиза
1. Громадська експертиза діяльності органів місцевого самоврядування територіальної громади та їх посадових осіб є складовою механізму демократичного управління, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства дослідження, аналізу та оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем місцевого значення для їх урахування цими органами у своїй роботі.
2. Громадська експертиза діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, що затверджується рішенням Ради.


РОЗДІЛ VІ.
ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ЖИДАЧІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 28. Засади розвитку територіальної громади
1. Основні напрями розвитку територіальної громади базуються на концепції сталого та збалансованого розвитку усіх сфер її соціально-економічного, політичного і культурного життя.
2. Сталий розвиток територіальної громади ґрунтується на засадах: 
1) підвищення рівня якості та стандартів життя жителів територіальної громади; 
2) оперативного реагування на виникнення несприятливих обставин та надзвичайних подій; 
3) забезпечення участі територіальної громади в процесах планування діяльності органів місцевого самоврядування; 
4) поступового пристосування до ринкових умов системи комунального господарства, реформування його структури і запровадження сучасних механізмів управління і розвитку об’єктів комунальної власності; 
5) забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема із сенсорними порушеннями (в тому числі слуху та зору), до об’єктів соціальної інфраструктури; 
6) запровадження сучасних механізмів фінансового менеджменту; 
7) розширення обсягів залучення інвестицій, наукової інформації і консультативної допомоги з визначених напрямків розвитку територіальної громади; 
8) встановлення тісних ділових і культурних відносин з іншими територіальними громадами, зарубіжними муніципальними утвореннями, використання досвіду партнерів і здійснення спільних проєктів.

Стаття 29. Планування розвитку територіальної громади
1. Планування розвитку Громади є інструментом управління її розвитком, який визначає бажане майбутнє територіальної громади та способи його досягнення, базується на аналізі зовнішнього оточення та внутрішнього потенціалу територіальної громади і полягає у формуванні узгоджених дій, на реалізації яких концентруються її ресурси.
2. Планування розвитку територіальної громади здійснюється з метою:
1) підвищення спроможності територіальної громади;
2) раціонального використання ресурсів територіальної громади;
3) досягнення бажаного рівня благоустрою території, стану інфраструктури та якості життя жителів територіальної громади;
4) ідентифікації та інтеграції інтересів жителів територіальної громади, суб’єктів господарювання, інших суб’єктів, органів місцевого самоврядування територіальної громади та держави;
5) підвищення результативності контролю за досягненням поставлених цілей розвитку.
3. Під час планування розвитку територіальної громади застосовуються такі інструменти: 
1) громадська участь – залучення зацікавлених сторін з усіх сфер життєдіяльності територіальної громади до процесу розроблення планувальних документів з метою досягнення високого рівня громадського консенсусу на основі партнерства та широкої колективної участі; 
2) аналіз витрат та вигід – врахування всіх соціальних та фінансових витрат і вигід при оцінці варіантів управлінських рішень; 
3) смарт-спеціалізація – планування розвитку територіальної громади здійснюється відповідно до місцевого потенціалу, конкурентних переваг та ресурсів (природних, людських, соціально-економічних тощо); 
4) смарт-цілі – всі цілі, завдання та заходи розвитку мають бути конкретними, вимірюваними, досяжними, доцільними та обмеженими в часі; 
5) моніторинг та оцінка – будь-який документ з планування розвитку територіальної громади повинен містити індикатори виконання завдань, спрямованих на досягнення цілей розвитку, та механізм моніторингу і оцінювання; 
6) поєднання місцевих, регіональних та державних інтересів – забезпечення взаємозв’язку та узгодженості довгострокових стратегій, планів і програм розвитку на місцевому, регіональному та державному рівнях.
4. Громада безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування затверджує такі документи з планування розвитку:
1) програми соціально-економічного та культурного розвитку Громади та її окремих населених пунктів;
2) цільові програми з інших питань місцевого самоврядування;
3) місцеві програми приватизації;
4) місцеві містобудівні програми та генеральні плани забудови населених пунктів територіальної громади;
5) інші документи з планування розвитку територіальної громади.
5. З метою забезпечення взаємозв’язку та координації між документами, визначеними в частині четвертій цієї статті, Громада безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування може затверджувати відповідні стратегії розвитку.

Стаття 30. Стратегія розвитку Жидачівської міської територіальної громади 
1. Рада з урахуванням потреб та інтересів різних груп населення, колективних потреб Громади організовує процес розробки й громадського обговорення та приймає Стратегічний план розвитку територіальної громади на довгостроковий період. 
2. Розроблення Стратегії розвитку Громади здійснюється відкрито за участі науковців, підприємців, активістів громади, інститутів громадянського суспільства, що враховують інтереси різних цільових груп громади. Проєкт Стратегії розвитку, перед його розглядом Радою, виноситься на консультації з громадськістю, що ініціюються відповідно до цього Статуту міським головою. 
3. Заходи Стратегії розвитку громади відображаються у щорічних Програмах соціально-економічного розвитку  та бюджеті Громади. 
4. Звіт про виконання Стратегії розвитку Громади щороку публікується на офіційному веб-сайті Ради.
 5. Затверджена Стратегія розвитку Громади, тривалість якої виходить за межі терміну повноважень Ради відповідного скликання, зберігає чинність до закінчення та є обов'язковою до виконання для Ради всіх наступних скликань.

Стаття 31. Економічний розвиток територіальної громади 
1. Економічний розвиток Громади спрямовується на укріплення і зростання промислової інфраструктури, підвищення якості надання послуг, активізацію участі членів територіальної громади у фінансово-господарській діяльності. 
2. Рада, при складанні документів з планування розвитку територіальної громади, визначає основні напрямки сприяння зростанню промислового та сільськогосподарського виробництва, розширенню туристичної та рекреаційної інфраструктури, впровадженню енергоефективних технологій. 
3. Органи місцевого самоврядування всебічно сприяють розвитку малих та середніх підприємств, нарощуванню обсягів виробництва та реалізації продукції місцевих товаровиробників, створенню нових робочих місць. 
4. Рада та її виконавчі органи застосовують передбачені законодавством пільги для сприяння розміщенню нових виробництв товарів, робіт, послуг на території Громади, вживають інші форми стимулювання та розвитку місцевого підприємництва.
Стаття 32. Комунальні підприємства 
1. Для забезпечення жителів територіальної громади необхідними послугами, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування, Радою можуть створюватись на основі комунального майна та фінансових ресурсів Громади комунальні підприємства. 
2. Створенню комунального підприємства передує детальне вивчення ринку послуг, оцінка витрат бюджетних ресурсів та можливих інших варіантів вирішення питання надання послуг населенню. 
3. Коли у сфері діяльності комунального підприємства (підприємств) не можливо забезпечити якісне та доступне надання послуг населенню або економічно невигідно чи недоцільно надавати певні види послуг, надання таких послуг здійснюється шляхом укладення договорів з іншими суб’єктами господарювання незалежно від форми власності. 
4. Комунальні підприємства є самостійними юридичними особами, які діють на підставі статутів, затверджених Радою та за своїми зобов’язаннями відповідають самостійно.
Рада від імені та в інтересах  Громади може створювати, реорганізовувати і ліквідовувати комунальні підприємства, визначати основні напрями їхньої діяльності, порядок використання їхнього прибутку.
Комунальні підприємства здійснюють не заборонену законом та визначену статутами підприємств виробничу, науково-дослідницьку, комерційну та іншу діяльність з метою одержання прибутку, володіють закріпленим за ними комунальним майном на основі права повного господарського відання. 
Міська рада не відповідає за зобов`язаннями створених нею юридичних осіб, а вони не відповідають за її зобов`язаннями.

Стаття 33. Охорона довкілля
1. Діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування з охорони довкілля і вирішення екологічних проблем Громади спрямовується на захист навколишнього природного середовища через підготовку і реалізацію цільових проєктів з метою забезпечення сприятливих екологічних умов для проживання, праці та відпочинку людей, а також формування системи контролю за станом навколишнього середовища.
2. Рада затверджує цільові програми покращення екологічного стану території територіальної громади, включає екологічні розділи до документів з планування її розвитку, вирішує питання виділення бюджетного фінансування на охорону довкілля.

Стаття 34. Охорона культурної спадщини та інших цінних об'єктів територіальної громади 
1. Діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування з охорони культурної спадщини спрямовується на захист об’єктів культурної спадщини через підготовку та реалізацію цільових проєктів та програм з метою збереження об’єктів культурної спадщини, а також формування системи контролю за станом об’єктів культурної спадщини. 
2. Рада затверджує цільові програми збереження об'єктів культурної спадщини, вирішує питання фінансування заходів з охорони, збереження об’єктів культурної спадщини. 
Фінансування заходів з охорони культурної спадщини Громади здійснюється як за рахунок бюджетних коштів, так і за рахунок коштів осіб, які набули право власності або отримали у користування пам'ятку (її частину), благодійних внесків та пожертвувань та інших, не заборонених законодавством України, джерел.
3. Відповідальний виконавчий орган міської ради з охорони культурної спадщини створює, адмініструє та оприлюднює на офіційному сайті Ради Перелік об’єктів культурної спадщини та інших особливо цінних об’єктів та територій громади з огляду на їх історико-культурний, природний, архітектурний, археологічний, містобудівний, мистецький статус та потенціал. Рада своїм рішенням встановлює їх межі та режими використання.

Стаття 35. Громадський простір та його значення в рамках територіальної громади 
1. Громадський простір - це територія в межах населеного пункту, яка є відкритою та доступною для всіх її користувачів, виділена відповідно до містобудівної документації, а також громадські будівлі, споруди, комплекси комунальної власності, спеціально призначені для використання необмеженим колом осіб з метою спілкування, дозвілля, рекреації, проведення масових заходів. 
2. Громадський простір створюється і утримується громадою з метою забезпечення можливостей для відпочинку, реалізації комунікативного потенціалу, соціальних та суспільних потреб, сталого та гармонійного розвитку її територій. 
3. До громадського простору відносяться: 
1) пішохідні зони, парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; 
2) майдани, площі; 
3) громадські будівлі, споруди та комплекси, які знаходяться у комунальній власності, спеціально призначені для використання необмеженим колом осіб з метою спілкування, дозвілля, рекреації, проведення масових заходів; 
4) пляжі. 
4. Жителі Громади мають право брати участь у розвитку, плануванні та зміні громадських просторів, як через органи місцевого самоврядування, так і безпосередньо через ініціювання питань щодо розвитку, планування та зміни цих територій. Право участі жителів Громади у розвитку, плануванні, реконструкції та зміні громадських просторів здійснюється шляхом участі в публічних консультаціях, які організовує та проводять органи місцевого самоврядування Громади.


Стаття 36. Застосування гендерно орієнтованого підходу під час планування розвитку територіальної громади
1. Під час розроблення документів з планування розвитку Громади, проєкту місцевого бюджету на наступний рік, проєктів інших рішень нормативно-правового характеру обов’язково проводиться їх гендерно-правова експертиза.
2. Гендерно-правова експертиза передбачає аналіз проєктів актів Ради та її виконавчих органів на відповідність принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Стаття 37. Розвиток освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури і спорту 
1. Органами місцевого самоврядування забезпечується розвиток соціально-гуманітарної сфери життєдіяльності територіальної громади – (освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури і спорту).
2. Основні напрями і пріоритети соціально-гуманітарного розвитку Громади визначаються Радою при складанні документів з планування розвитку територіальної громади.

РОЗДІЛ VІІ.
 ЗВІТУВАННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЇХ ПОСАДОВИХ
ОСІБ ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ

Стаття 38. Загальні засади звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, депутатів місцевої ради перед територіальною громадою
1. Звітування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб здійснюється з метою забезпечення прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також інформування населення про вирішення питань місцевого значення.
2. Про свою роботу перед територіальною громадою звітують:
1) Жидачівський міський голова;
2) депутати (депутатські фракції, групи) Ради; 
3) виконавчі органи Ради (на запит громади по її ініціативі);
4) старости.
3. Звітування органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед територіальною громадою відбувається у формі відкритих зустрічей та/або оприлюднення звітів на офіційному веб-сайті Ради. 
4. Про місце, час і спосіб організації звітування перед територіальною громадою уповноважена особа місцевого самоврядування або депутат (у випадку звітування депутата Ради) повідомляє не пізніше ніж за п’ять  днів до дня звітування через місцеві засоби масової інформації та/або шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Ради.
5. Відкрита зустріч з територіальною громадою організовується та здійснюється у спосіб, який дозволяє жителям територіальної громади поставити запитання, висловити зауваження та подати пропозиції.
6. Звітування перед Радою відбувається на її пленарних засіданнях.
7. Письмові звіти, надані особами, переліченими у п. 2 цієї статті, оприлюднюються на офіційному сайті Ради (за наявності) Автор звіту має забезпечити його своєчасне подання уповноваженій особі Ради для оприлюднення.

Стаття 39. Звітування Жидачівського міського голови
1. Жидачівський міський голова звітує перед територіальною громадою на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік.
2. Звіт Жидачівського міського голови перед територіальною громадою включає, крім інформації про його діяльність, відомості про:
1) реалізацію стратегічних і програмних документів розвитку територіальної громади;
2) виконання місцевого бюджету;
3) інші питання місцевого значення.
3. Жидачівський міський голова звітує про роботу виконавчого комітету Ради на пленарному засіданні Ради на вимогу не менше як половини депутатів від загального складу Ради в будь-який визначений ними термін; щорічно звітує про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності  виконавчими органами Ради.

Стаття 40. Звітування депутатів (депутатських фракцій, груп) Ради
1. Депутати (депутатські фракції, групи)  Ради не менше одного разу на рік звітують про свою роботу перед територіальною громадою, у тому числі про:
1) діяльність у Раді та її органах, зокрема, але не виключно, про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних та інших комісій Ради;
2) прийняті Радою та її органами рішення, хід їх виконання;
3) особисту участь в обговоренні, прийнятті та організації виконання рішень Ради, її органів, а також доручень виборців.
2. Звіт депутата місцевої ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців.
3. За результатами звітування депутатів (особисто або колективно у складі депутатської фракції, групи) перед територіальною громадою Рада може прийняти рішення, яке містить оцінку діяльності депутатів за звітний період, доручення та рекомендації, спрямовані на реалізацію повноважень депутатів.

Стаття 41. Звітування старости
1. Староста звітує перед жителями населених пунктів, за якими він закріплений, на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік.
2. Звіт старости перед жителями населених пунктів включає в себе, крім інформації про його діяльність, відомості про:
1) реалізацію документів з планування розвитку територіальної громади в частині, що стосується відповідного населеного пункту.
2) виконання місцевого бюджету в частині, що стосується відповідного населеного пункту;
3) інші питання місцевого значення.
3. Звіт старости перед Радою включає доповідь про його роботу за звітний період, інформацію про хід і результати виконання місцевого бюджету в частині, що стосується відповідного населеного пункту, реалізацію затверджених Радою документів з планування розвитку територіальної громади в частині, що стосується території за якою він закріплений, відповіді на запитання депутатів Ради.
4. За результатами звітування старости Рада може прийняти рішення, яке містить оцінку його діяльності за звітний період, доручення та рекомендації, спрямовані на реалізацію повноважень старости.

РОЗДІЛ VІІІ.
ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Затвердження Статуту та внесення змін і доповнень до нього здійснюється Радою.
2. Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту мають право подавати на розгляд Ради Жидачівський міський голова, депутати Ради, виконавчий комітет Ради та жителі територіальної громади в порядку внесення місцевої ініціативи.
3. Статут підлягає державній реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань.
4. Рішення про затвердження цього Статуту, текст Статуту та його додатки, а також рішення про внесення змін до статуту оприлюднюються у порядку, визначеному 
ч. 5 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Статут та зміни чи доповнення до нього вводяться у дію з моменту їх державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням Статуту здійснюють Рада та її виконавчі органи, Жидачівський міський голова та жителі територіальної громади.


ДОДАТОК  № 1
до Статуту Жидачівської 
міської територіальної громади
                                                                         

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ГРОМАДЯН ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

Це Положення про загальні збори громадян за місцем проживання (далі – Положення) розроблено у відповідності до статті 8 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови Верховної Ради України «Про затвердження Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні» від 17.11.1993 р. № 3748-ХІІ і визначає порядок ініціювання, організації та проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, порядок урахування результатів загальних зборів органами та посадовими особами місцевого самоврядування Жидачівської  міської територіальної громади.

1. Загальні збори громадян за місцем проживання (далі – Загальні збори) – це зібрання всіх чи частини громадян за місцем їх проживання на засадах добровільності, гласності для вільного та неупередженого обговорення і прийняття рішень з найважливіших питань місцевого значення, які враховує у своїй діяльності орган місцевого самоврядування та його посадові особи.
Загальні збори є однією із форм безпосередньої участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення. 
Загальні збори можуть скликатись у будинку (або кількох будинках), на вулиці(цях), у кварталі(лах), мікрорайоні(нах), в окремих населених пунктах територіальної громади, на всій території територіальної громади для обговорення та прийняття рішень з питань місцевого значення, що безпосередньо стосуються території, на якій проводяться збори.
2. У Загальних зборах з правом вирішального голосу можуть брати участь дієздатні громадяни, які досягли 18-річного віку та місце проживання (перебування) яких в установленому законом порядку зареєстроване на території Жидачівської міської територіальної громади. 
Інші особи можуть брати участь у загальних зборах з правом дорадчого голосу. Особа, яка бере участь у загальних зборах з правом дорадчого голосу, може висловлювати свою позицію з питань місцевого значення без участі в голосуванні. 
Участь ініціаторів загальних зборів у їх проведенні є обов’язковою.
3. На загальні збори можуть бути запрошені Жидачівський міський голова, депутати міської ради, староста відповідного старостинського округу, інші посадові особи органів місцевого самоврядування Жидачівської міської територіальної громади, представники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об’єднань, органів самоорганізації населення та інші особи. 
4. На розгляд загальних зборів можуть виноситися питання місцевого значення, що безпосередньо стосуються території, на якій проводяться збори, а саме:
1) обговорення питань, віднесених Конституцією та законами України до відання місцевого самоврядування, а також питань, що стосуються інтересів територіальної громади, із виробленням спільної позиції та пропозицій до відповідних органів і посадових осіб;
2) обговорення проєктів актів органів місцевого самоврядування територіальної громади;
3) обговорення та внесення пропозицій до порядку денного сесій міської ради, засідань її виконавчого комітету;
4) направлення звернень до органів місцевого самоврядування, органів державної влади, керівників підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності з питань, які є важливими для забезпечення інтересів територіальної громади;
5) обговорення питань та/або внесення пропозицій щодо використання коштів місцевого бюджету;
6) прийняття рішення про залучення коштів жителів відповідної території для фінансування разових цільових заходів соціально-побутового характеру на засадах добровільного самооподаткування;
7) отримання від органів місцевого самоврядування та посадових осіб Жидачівської міської територіальної громади та заслуховування інформації про стан навколишнього природного середовища, про заходи, що вживаються з метою його збереження та поліпшення, у порядку, визначеному чинним законодавством України;
8) обговорення та внесення органам місцевого самоврядування пропозицій щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території територіальної громади;
9) прийняття рішень щодо створення, діяльності та припинення діяльності органів самоорганізації населення у спосіб, визначений актами законодавства;
10) розгляд інших питань, що належать до повноважень територіальної громади та стосуються її інтересів. 
5. Ініціаторами загальних зборів можуть бути:
1) Жидачівський міський голова;
2) Жидачівська міська рада;
3) староста;
4) органи самоорганізації населення, місцезнаходження яких зареєстроване на території громади;
5) ініціативна група громадян у складі від 5 до 10 осіб, які, відповідно до абзацу першого пункту 2 цього Положення, можуть брати участь у загальних зборах з правом вирішального голосу (далі – ініціативна група).
6. У разі ініціювання загальних зборів Жидачівським міським головою, він видає розпорядження про їх скликання, в якому вказується дата, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб.
Рада приймає рішення про скликання загальних зборів на своєму пленарному засіданні відповідно до Регламенту міської ради. У рішенні вказується дата, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб.
Староста ініціює проведення загальних зборів на території (частині території) відповідного старостинського округу, надсилаючи повідомлення про проведення загальних зборів Раді на ім’я Жидачівського міського голови. У повідомленні повинна міститись інформація про дату, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб.
Органи самоорганізації населення, місцезнаходження яких зареєстроване на території територіальної громади, ухвалюють рішення про скликання загальних зборів відповідно до статутних документів та надсилають письмове повідомлення про проведення загальних зборів Раді на ім’я Жидачівського міського голови. У повідомленні повинна міститись інформація про дату, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на їх розгляд, та перелік запрошених осіб. 
Ініціативна група надсилає Раді на ім’я Жидачівського міського голови письмове повідомлення про проведення загальних зборів. Повідомлення підписується всіма учасниками ініціативної групи із зазначенням їх: 
1) прізвищ, імен, по батькові;
2) дат народження;
3) адрес зареєстрованого та фактичного місця проживання;
4) номерів контактних телефонів.
Захист і обробка персональних даних здійснюється в порядку, встановленому законом.
У повідомленні повинна міститись інформація про дату, час і місце проведення загальних зборів, питання, що виносяться на розгляд, та перелік запрошених осіб.
Повідомлення про ініціювання загальних зборів надсилається Жидачівському міському голові особами, визначеними у підпунктах 3–5 пункту 5 цього Положення, не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня проведення загальних зборів.
Участь запрошених депутатів Ради, посадових осіб місцевого самоврядування є обов’язковою.
Неявка запрошених депутатів Ради, посадових осіб місцевого самоврядування не перешкоджає проведенню загальних зборів. 
Жидачівський міський голова своїм розпорядженням може відмовити у проведенні загальних зборів у таких випадках:
1) порушення терміну ініціювання загальних зборів, визначеного цим Положенням;
2) із повідомленням щодо скликання загальних зборів звернулася недостатня кількість членів ініціативної групи; 
3) якщо з рішенням чи повідомленням про скликання загальних зборів звернулася особа, яка не може бути ініціатором скликання загальних зборів відповідно до пункту 5 цього Положення.
Відсутність відповіді Ради чи реєстрації ініціативи про скликання загальних зборів не може бути перешкодою для проведення загальних зборів у випадку, якщо ініціатива подана відповідно до цього Положення. 
7. Підготовка загальних зборів здійснюється уповноваженою особою/особами Ради у співпраці з ініціатором проведення загальних зборів.
Уповноважена особа/особи Ради зобов’язана організувати проведення загальних зборів так, щоб вони відбулись у дату, час і місці, запропоновані ініціатором загальних зборів, або в іншу дату та/або час, узгоджені з ініціатором загальних зборів чи з особою/особами, уповноваженою представляти ініціатора загальних зборів.
Протягом двох робочих днів з дня отримання рішення (повідомлення) про проведення загальних зборів, але не пізніше п’яти робочих днів до дня їх проведення уповноважена особа/особи Ради забезпечує оприлюднення оголошення про проведення загальних зборів на офіційному веб-сайті Ради. Крім офіційного веб-сайта Ради, оголошення про проведення загальних зборів також може бути додатково оприлюднене в місцевих засобах масової інформації, електронних інформаційних ресурсах, на інформаційних дошках тощо.
У випадках особливої необхідності жителі відповідного населеного пункту чи території можуть повідомлятися додатково про скликання зборів у день їх проведення. 
В оголошенні про проведення загальних зборів зазначаються:
1) дата, час та місце проведення загальних зборів;
2) територія проведення загальних зборів;
3) питання, що виносяться на загальні збори; 
4) інформація про ініціатора проведення загальних зборів;
5) контакти (телефон, електронна адреса, тощо), за якими можна отримати додаткову інформацію про проведення загальних зборів.
8. До початку загальних зборів проводиться реєстрація їх учасників. Для реєстрації учаснику загальних зборів необхідно пред’явити паспорт громадянина України.
У списку учасників загальних зборів зазначаються прізвища, імена, по батькові учасників, дати їх народження, зареєстроване та фактичне місце проживання, ставляться підписи зареєстрованих учасників.
Усі фізичні особи, які беруть участь у загальних зборах, надають згоду на обробку наданих ними персональних даних у межах та у спосіб, необхідні для організації і проведення загальних зборів. 
Відмова від надання документів, визначених у цьому пункті Положення, або відмова від надання згоди на обробку персональних даних є підставою для недопуску особи до участі у загальних зборах, у тому числі з правом дорадчого голосу. 
Загальні збори є правомочними за умови присутності на них більше половини жителів Громади, які проживають на відповідній території і можуть брати участь у зборах з правом вирішального голосу відповідно до абзацу першого пункту 2 цього Положення. 
Для ведення загальних зборів більшістю голосів учасників з правом вирішального голосу обирають головуючого на загальних зборах та їх секретаря. 
Для підрахунку голосів учасники загальних зборів обирають зі свого складу лічильну комісію у кількості не менше трьох осіб. Не можуть бути членами лічильної комісії Жидачівський міський голова, а також головуючий на загальних зборах чи їх секретар. 
На початку загальних зборів шляхом голосування більшістю голосів учасників з правом вирішального голосу затверджуються регламент проведення загальних зборів та їх порядок денний, який включає питання, що містилися в оголошенні про проведення загальних зборів, а також інші питання, що вносяться за пропозицією учасників, за умови їх підтримки більшістю голосів учасників з правом вирішального голосу. 
На загальних зборах не допускається розгляд питань, які не було внесено до порядку денного. 
9. Рішення загальних зборів приймається більшістю голосів від зареєстрованих учасників, що мають право вирішального голосу. 
Голосування на загальних зборах здійснюється шляхом підняття рук особами, які мають право вирішального голосу. Рішення, у тому числі з питань процедурного характеру, приймається більшістю голосів від кількості зареєстрованих учасників загальних зборів, які мають право вирішального голосу відповідно до абзацу першого пункту 2 цього Положення. Результати підрахунку голосів оголошуються лічильною комісією та вносяться до протоколу загальних зборів.
За результатами загальних зборів оформляється письмовий протокол у двох примірниках, в якому чітко формулюється рішення загальних зборів. Протокол підписується головуючим на засіданні та секретарем загальних зборів. Список учасників загальних зборів з інформацією, визначеною пунктом 8 цього Положення, додається до протоколу та є його невід’ємною частиною. 
У протоколі вказуються: 
1) дата, час і місце проведення загальних зборів; 
2) територія проведення загальних зборів;
3) кількість учасників загальних зборів з правом вирішального голосу, 
4) кількість учасників загальних зборів з правом дорадчого голосу;
5) питання, які розглядалися на загальних зборах; 
6) рішення (пропозиції) загальних зборів, прийняті за результатами розгляду питань, та кількість голосів, поданих за та проти прийняття відповідних рішень.
Один примірник протоколу загальних зборів надсилається відповідним органам чи посадовим особам місцевого самоврядування не пізніше 5 робочих днів з дня проведення загальних зборів, другий примірник зберігається у ініціаторів загальних зборів.
Копія протоколу не пізніше 5 робочих днів з дня проведення загальних зборів вивішується для ознайомлення в місці їх проведення і має бути доступна для ознайомлення протягом не менше одного місяця після проведення загальних зборів, а також розміщуватись на офіційному веб-сайті Ради. 
Захист і обробка персональних даних, що містяться у протоколі загальних зборів, здійснюється відповідно до чинного законодавства України з урахуванням приписів цього Положення. У разі оприлюднення Списку реєстрації учасників загальних зборів дані про дату їх народження та місце проживання знеособлюються, якщо інше не встановлено рішенням загальних зборів. Зазначені дані можуть бути оприлюднені без згоди суб’єктів персональних даних виключно у випадках, передбачених нормами закону.
10. Рішення загальних зборів ураховуються органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами у їх діяльності. 
Рішення загальних зборів розглядаються органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами за обов’язковою участю ініціаторів загальних зборів, яким надається слово для виступу. Ініціатори загальних зборів мають бути поінформовані про дату, час і місце проведення засідання з питань розгляду рішень загальних зборів у письмовій або електронній формі не пізніше ніж за 10 днів до дня проведення засідання. 
Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов’язані розглянути рішення (пропозиції) загальних зборів протягом 30 днів з дня його (їх) отримання.
За результатами розгляду органи та/або посадові особи місцевого самоврядування територіальної громади приймають одне з таких рішень: 
1) урахувати пропозицію, викладену в рішенні загальних зборів, – у такому разі зазначаються конкретні заходи з її реалізації та відповідальні за виконання посадові особи;
2) частково врахувати пропозицію, викладену в рішенні загальних зборів, – у такому разі зазначаються підстави цього рішення, заходи з реалізації урахованої пропозиції та відповідальні за виконання посадові особи;
3) відхилити пропозицію, викладену в рішенні загальних зборів, – у такому разі зазначаються підстави цього рішення.
11. У разі включення до порядку денного пленарного засідання Ради чи засідання її виконавчого комітету питання, що було предметом загальних зборів, ініціатору загальних зборів або особі, уповноваженій представляти ініціатора загальних зборів, гарантується право бути присутнім на такому засіданні Ради або її виконавчого комітету та надається можливість представлення результатів загальних зборів.
12. Інформація про результати розгляду пропозицій, викладених в рішенні загальних зборів, протягом 5 робочих днів після прийняття рішення за результатами розгляду вказаних пропозицій надсилається відповідним органом чи посадовою особою місцевого самоврядування ініціатору загальних зборів або особі, уповноваженій представляти ініціатора загальних зборів, та публікується на офіційному веб-сайті Ради.
13. Органи місцевого самоврядування територіальної громади, їх посадові особи несуть відповідальність за невиконання цього Положення згідно із законодавством України.
14. У разі недотримання визначеного цим Положенням порядку розгляду рішення загальних зборів, а також незгоди з рішенням органу або посадової особи місцевого самоврядування щодо розгляду рішення (пропозиції) загальних зборів ініціатор останніх або особа, уповноважена його представляти, має право оскаржити таке рішення в порядку, встановленому законодавством України.

 

ДОДАТОК  № 2
до Статуту Жидачівської 
міської територіальної громади

ПОЛОЖЕННЯ
про місцеві ініціативи в Жидачівській міській територіальній громаді

Це Положення про місцеві ініціативи в Жидачівській міській територіальній громаді (далі – Положення) визначає порядок ініціювання, організації збору підписів, внесення місцевих ініціатив та їх розгляду Жидачівською міською радою чи її виконавчим комітетом (далі – Радою).
1. Місцева ініціатива – це форма участі Жидачівської міської територіальної громади у вирішенні питань місцевого самоврядування шляхом ініціювання розгляду в Раді, будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. 
Не можуть бути предметом місцевої ініціативи пропозиції, що суперечать Конституції та законам України, а також пропозиції, реалізація яких може вплинути на інтереси територій поза межами територіальної громади.
2. У порядку місцевої ініціативи жителі територіальної громади можуть внести пропозиції для розгляду на відкритому засіданні Ради.
3. Почати збір підписів на підтримку місцевої ініціативи може один або кілька жителів територіальної громади, які є дієздатними особами і місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстровано на території Жидачівської міської територіальної громади. 
Якщо збір підписів на підтримку місцевої ініціативи розпочинає кілька жителів, вони утворюють ініціативну групу.
4. Ініціатор (ініціативна група) формулює місцеву ініціативу у вигляді письмової пропозиції або проєкту рішення щодо вирішення питання, яке належить до відання місцевого самоврядування, та проводить збір підписів жителів територіальної громади на підтримку ініціативи.
Ініціатор (ініціативна група) не може змінювати та доповнювати місцеву ініціативу після того, як було поставлено перший підпис жителя територіальної громади на її підтримку. При цьому на кожному з листів, на яких ставляться підписи на підтримку місцевої ініціативи жителями територіальної громади, має бути зазначено, на підтримку якої саме ініціативи збираються підписи.
5. Місцева ініціатива вважається підтриманою жителями територіальної громади, якщо на її підтримку отримано не менше 100 підписів дієздатних жителів територіальної громади, місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території Жидачівської міської територіальної громади.
Разом з підписами на підтримку місцевої ініціативи зазначаються прізвища, імена, по батькові, дати народження, адреси зареєстрованого місця проживання жителів територіальної громади, які висловилися за підтримку місцевої ініціативи, дати поставлення підписів.
Усі фізичні особи, які проставляють підпис на підтримку місцевої ініціативи, надають згоду на обробку наданих ними персональних даних у межах та у спосіб, необхідний для реалізації місцевої ініціативи. Про надання цієї згоди та обсяги обробки персональних даних осіб, що проставляють підпис на підтримку місцевої ініціативи, має бути зроблений відповідний застережний запис на кожній сторінці листа про збір підписів. Ініціатори (ініціатор) збору підписів несуть відповідальність за обробку персональних даних суб’єктів цих даних, про що також має бути зроблений відповідний запис на кожній сторінці документа, у якому містяться особисті підписи відповідних фізичних осіб.
6. Після того, як на підтримку місцевої ініціативи зібрано необхідну кількість підписів жителів територіальної громади, ініціатор (ініціативна група) подає до Ради письмове повідомлення про внесення місцевої ініціативи, яке має містити:
1) письмові пропозиції для розгляду на засіданні Ради та/або проєкт рішення Ради, якщо ініціатор збору підписів (ініціативна група) збирала підписи на підтримку відповідного проєкту рішення;
2) підписні листи з підписами жителів територіальної громади, зібраними на підтримку таких пропозицій;
3) прізвища, імена, по батькові, дати народження, адреси зареєстрованого місця проживання, контакти ініціатора, якщо збір підписів організовує група осіб – особи, уповноваженої на взаємодію з органом місцевого самоврядування від імені ініціативної групи.
Захист і обробка відомостей, зазначених в підпункті 3 цього пункту, здійснюється уповноваженими особами Ради в порядку, встановленому законом.
7. Уповноважена особа Ради впродовж 5 робочих днів здійснює перевірку поданих документів на предмет відповідності вимогам законодавства України, Статуту Жидачівської міської територіальної громади, цього Положення.
8. За підсумками перевірки уповноважена особа ради Ради подає пропозиції міському голові для прийняття одного з таких рішень (у формі розпорядження):
1) передати місцеву ініціативу для підготовки до розгляду на відкритому засіданні Ради;
2) повернути письмове повідомлення про внесення місцевої ініціативи ініціатору (ініціативній групі) для усунення недоліків;
3) відмовити у винесенні місцевої ініціативи на засідання Ради.
Розпорядження міського голови, прийняте за підсумками перевірки, публікується на офіційному веб-сайті Ради протягом 5 робочих днів з дня його прийняття.
9. Уповноважена особа Ради повертає ініціатору (уповноваженій особі ініціативної групи) весь пакет документів, поданих до Ради, для усунення недоліків не пізніше 5 днів з моменту їх надходження до Ради, якщо подані до Ради документи містять недоліки, які перешкоджають розгляду місцевої ініціативи Радою.
Недоліки, виявлені уповноваженою особою Ради при розгляді повідомлення про внесення місцевої ініціативи, підлягають виправленню протягом 5 днів з дня отримання ініціатором (уповноваженою особою ініціативної групи) письмової відповіді Ради із переліком недоліків, які підлягають усуненню. У разі неусунення недоліків у встановлені терміни місцева ініціатива вважається такою, що не була поданою.
Невмотивоване повернення документів ініціатору (ініціативній групі) не допускається.
Повідомлення про внесення місцевої ініціативи може бути повернуто ініціатору (ініціативній групі) для усунення недоліків за наявності щонайменше однієї з таких підстав:
- не дотримано вимоги щодо оформлення повідомлення про внесення місцевої ініціативи;
- кількість підписів жителів територіальної громади, поданих до Ради на підтримку місцевої ініціативи, є меншою за мінімальний рівень, визначений пунктом 5 цього Положення;
- до Ради було подано не повний перелік документів, передбачених пунктом 6 цього Положення. 
10. Відмова у винесенні місцевої ініціативи на розгляд Радою допускається, якщо:
1) місцева ініціатива суперечить Конституції або законодавству України;
2) місцева ініціатива стосується питання, вирішення якого не належать до відання місцевого самоврядування.
Відхилення пропозиції, поданої в порядку місцевої ініціативи, з мотивів наявності технічних помилок чи неточностей не допускається.
11. Питання, внесене на розгляд Ради у порядку місцевої ініціативи, підлягає обов’язковому розгляду на найближчому відкритому пленарному засіданні Ради за участю в її обговоренні ініціатора (уповноваженої особи (осіб) ініціативної групи).
Включення питання, внесеного на розгляд Ради у порядку місцевої ініціативи, до порядку денного відповідного засідання Ради забезпечує Жидачівський міський голова.
Розгляд питання, внесеного в порядку місцевої ініціативи, відбувається відповідно до вимог чинного законодавства України та Регламенту Ради. При цьому ініціатору (уповноваженій особі ініціативної групи) обов’язково надається слово для виступу на пленарному засіданні Ради чи засіданні виконавчого комітету ради.
Ініціатор (уповноважена особа (особи) ініціативної групи) обов’язково запрошуються на засідання постійних депутатських комісій, виконавчого комітету Ради, які попередньо розглядають відповідне питання, із правом виступу на засіданні. Відсутність висновків або рекомендацій постійних депутатських комісій щодо питання, внесеного на розгляд Ради у порядку місцевої ініціативи, не розгляд чи несвоєчасний розгляд відповідного питання постійними депутатськими комісіями, не може бути підставою для відмови у включенні питання, внесеного у порядку місцевої ініціативи, до порядку денного сесії ради. Інформація про розгляд питання, поданого у порядку місцевої ініціативи, постійними депутатськими комісіями оприлюднюється на офіційному веб-сайті Ради протягом 5 робочих днів з дня засідання комісії, але у будь-якому випадку не пізніше 10 робочих  днів до дня пленарного засідання Ради, на якому планується розглядати відповідне питання.
12. Рада в межах своїх повноважень може прийняти одне з таких рішень:
1) підтримати пропозицію (проєкт рішення), подану в порядку місцевої ініціативи, та за необхідності, доручити відповідним виконавчим органам Ради підготувати проєкт рішення ради з цього питання;
2) підтримати пропозицію (проєкт рішення), подану в порядку місцевої ініціативи, частково (з обґрунтуванням такого рішення) та за необхідності, доручити відповідним виконавчим органам Ради підготувати проєкт рішення ради з цього питання;
3) підтримати пропозицію (проєкт рішення), подану в порядку місцевої ініціативи, та дати доручення органу або посадовій особі місцевого самоврядування територіальної громади розглянути місцеву ініціативу та забезпечити заходи для її реалізації (розроблення календарного плану їх виконання), якщо місцева ініціатива стосується питання, вирішення якого не належить до компетенції Ради;
4) відхилити пропозицію (проєкт рішення), подану в порядку місцевої ініціативи, з обґрунтуванням такого рішення.
Відповідне рішення Ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті Ради протягом 
5 робочих днів з моменту його прийняття. Засвідчена Радою копія відповідного рішення надсилається ініціатору (уповноваженій особі ініціативної групи) на адресу, зазначену у повідомленні про внесення місцевої ініціативи.
Повторне подання на розгляд Ради питання, внесеного у порядку місцевої ініціативи та відхиленого Радою з мотивів його невідповідності Конституції або законам України, або у зв’язку з тим, що це питання не належить до компетенції відповідних органів місцевого самоврядування, не допускається. У випадку внесення змін у законодавство, які розширять повноваження органів місцевого самоврядування чи змінять правове регулювання питання, порушуваного у порядку місцевої ініціативи, це питання може бути знову внесене до Ради у порядку місцевої ініціативи.
Якщо Рада відхилила пропозицію (проєкт рішення), подану в порядку місцевої ініціативи, з інших мотивів, повторне подання місцевої ініціативи з цього питання можливе не раніше ніж через рік після прийняття відповідного рішення Радою. 
13. Рішення Ради, дії або бездіяльність уповноваженої особи Ради щодо прийняття до розгляду, внесення на розгляд Ради та/або розгляду питання, внесеного у порядку місцевої ініціативи, можуть бути оскаржені до суду у встановленому законом порядку.
 

ДОДАТОК  № 3
до Статуту Жидачівської 
міської територіальної громади


ПОЛОЖЕННЯ
про порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих Жидачівській міській раді, її виконавчим органам

1. Цей Порядок відповідно до статті 23-1 Закону України „Про звернення громадян” визначає порядок розгляду електронної петиції, адресованої Жидачівській міській раді.
2. Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), розміщене на офіційному веб-сайті Жидачівської міської ради для голосування громадян, яке за умови набрання не менше як 100 підписів громадян протягом не більше 30 днів з дня оприлюднення є обов’язковим до розгляду.
3. Електронна петиція є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування (далі – Петиція).
4. Електронна петиція повинна стосуватися питань, які відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та чинного законодавства відносяться до повноважень та компетенції Жидачівської міської ради.
5. Електронна петиція подається в електронній формі і повинна містити:  прізвище, ім’я, по батькові громадянина або назву громадського об’єднання (із зазначенням посадової особи), а також адресу електронної пошти, зміст звернення з обґрунтуванням необхідності  його розгляду та вирішення. 
6. Неправдиві відомості, подані автором (ініціатором) петиції або громадським об’єднанням, а також використання лайливих слів, прямих образ на ім’я конкретних осіб, є підставою для відмови в її оприлюдненні або для виключення з режиму оприлюднення після з’ясування зазначених обставин.
7. В електронній петиції має бути викладено суть порушеного питання, пропозиція щодо його вирішення, а в заголовку Петиції зазначено її короткий зміст. Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та заклики, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг;
8. Електронна петиція подається ініціатором через веб-сайт Жидачівської міської ради в розділі «Електронна петиція» 
9. Для подання електронної петиції ініціатору необхідно пройти реєстрацію на офіційній веб-сайті Жидачівської міської ради, зазначивши своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу електронної пошти та надати згоду на обробку персональних даних;
10. Електронна петиція впродовж двох робочих днів з моменту подачі перевіряється  адміністратором сайту на відповідність  вимогам пункту 6 та 7 цього Порядку. У разі невідповідності електронної петиції зазначеним вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, а ініціатору, у той же термін, надсилається вмотивована відмова;
11. В разі відповідності петиції зазначеним вимогам, адміністратор передає петицію на розгляд міському голові, який доручає працівнику апарату міської ради впородовж трьох робочих днів перевірити її щодо відповідності вимозі пункту 5 цього Порядку про що вказати у відповідній службовій записці. Після цього зважаючи на пропозиції, викладені у службовій записці, міський голова протягом двох робочих днів приймає одне з рішень: оприлюднити петицію або відмовити в оприлюдненні петиції, якщо зміст питання не належить до компетенції органу місцевого самоврядування, та доручає адміністратору повідомити про ці дії голів постійних комісій Жидачівської міської ради.
12. Ініціатор, якому відмовлено в оприлюдненні електронної петиції, може виправити недоліки та подати цю петицію повторно;
13. Дата оприлюднення електронної петиції на веб-сайті Жидачівської міської ради є датою початку збору голосів на її підтримку. Інформація про початок  збору голосів  на підтримку  електронної петиції  невідкладно публікується  на веб-сайті, а також надсилається  ініціатору електронної петиції  на електронну адресу, вказану  під час реєстрації. Для розгляду електронної петиції необхідно зібрати на її підтримку не менше 100 підписів мешканців Жидачівської міської територіальної громади протягом 30 календарних днів з дня оприлюднення петиції. 
14. Збір голосів здійснюється на офіційному веб-сайті Жидачівської міської ради. Для участі у зборі голосів учасник проходить електронну реєстрацію. Голоси, надіслані від однієї і тієї ж особи визнаються адміністратором недійсними та не враховуються при підрахунку голосів, про що адміністратор повідомляє такого учасника на його електронну адресу.
15. Отримавши протягом 30 календарних днів необхідну, згідно пункту 13 цього Порядку, кількість голосів здійснюється невідкладний розгляд електронної петиції, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
16. Забезпечення розгляду електронної петиції покладається на міського голову (а в разі його тимчасової відсутності – на першого заступника міського голови).
17. Інформація про початок розгляду електронної петиції оприлюднюється відповідальною особою міської ради на офіційному веб-сайті Жидачівської міської ради у спеціальному розділі з питань електронних петицій не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на її підтримку, а в разі отримання електронної петиції від громадського об’єднання - не пізніш як через два робочі дні після отримання такої петиції.
18. Міський голова (а в разі його тимчасової відсутності – перший заступник міського голови) вживає заходи щодо організації розгляду порушених в електронній петиції питань, а саме:
-    наступного робочого дня після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції або після отримання електронної петиції від громадського об’єднання розпорядженням визначає відповідального за організацію роботи з розгляду порушених в електронній петиції питань та/або структурні підрозділи міської ради, які братимуть участь в опрацюванні порушених в електронній петиції питань, підготовці пропозицій щодо підтримки або не підтримки міською радою електронної петиції та щодо проекту відповіді на неї, та  доручає письмово повідомити про це голів постійних комісій Жидачівської міської ради;
-    у триденний строк після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції або після отримання електронної петиції від громадського об’єднання створює робочу групу для опрацювання порушених в електронній петиції питань із залученням до складу такої групи голів постійних комісій Жидачівської міської ради, ініціатора петиції, представників відповідних інституцій, громадських організацій, фахівців та інших осіб у разі потреби.
19. Відповідальний за організацію роботи з розгляду порушених в електронній петиції питань протягом двох робочих днів після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції або після отримання електронної петиції від громадського об’єднання:
-    організовує роботу робочої групи,  залучає в установленому порядку до опрацювання порушених в електронній петиції відповідальних спеціалістів міської ради, керівників міських комунальних підприємств, установ та організацій, представників відповідних інституцій, громадських організацій, фахівців та інших осіб у разі потреби;
-    у разі якщо порушені в електронній петиції питання стосуються не лише повноважень міської ради, а належать до повноважень також інших органів, вносить міському голові (а в разі його тимчасової відсутності – перший заступник міського голови)  пропозиції щодо залучення в установленому порядку таких органів до опрацювання порушених в електронній петиції питань, із включенням їх у разі потреби до робочої групи;
-    протягом семи робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок розгляду електронної петиції забезпечує підготовку та подання пропозицій щодо підтримки або не підтримки робочою групою електронної петиції та проєкту відповіді на неї;
20. Під час опрацювання порушених в електронній петиції питань, підготовки пропозицій щодо підтримки або не підтримки електронної петиції та проєкту відповіді на неї робочою групою:
-    окреслюється коло питань, що потребують вирішення за результатами розгляду електронної петиції;
-    розглядаються можливі варіанти вирішення порушених питань та обирається оптимальний варіант;
-    опрацьовується доцільність реалізації викладених в електронній петиції пропозицій шляхом видання відповідно до встановлених законодавством повноважень розпорядження міського голови або прийняття рішення виконавчим комітетом чи сесією міської ради;
-    формуються пропозиції щодо підтримки або не підтримки міською радою електронної петиції, готується  проєкт відповіді на електронну петицію про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обгрунтуванням, а в разі якщо порушені в електронній петиції питання належать до повноважень інших органів - також проєкти звернень міської ради до таких органів.
21. Підготовлені пропозиції та проєкт відповіді на електронну петицію протягом семи робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок розгляду електронної петиції розглядаються міським головою (а в разі його тимчасової відсутності – першим заступником міського голови), який відповідно до встановлених законодавством повноважень видає розпорядження або подає відповідні проєкти на розгляд виконавчого комітету чи сесії міської ради.
22. Відповідальний за організацію роботи з розгляду порушених в електронній петиції питань не пізніше наступного робочого дня після закінчення розгляду електронної петиції організовує:
-    розміщення на офіційному веб-сайті Жидачівської міської ради публічне оголошення про підтримку або не підтримку електронної петиції;
-    оприлюднення відповіді на електронну петицію на офіційному веб-сайті Жидачівської міської ради у спеціальному розділі з питань електронних петицій;
-    надсилання відповіді на електронну петицію у письмовому вигляді автору (ініціатору) електронної петиції та відповідному громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на підтримку електронної петиції, на зазначені ними адреси електронної пошти.
23. Підготовка проєктів рішень виконавчого комітету та сесії міської ради здійснюється в установленому законодавством порядку та згідно Регламенту Жидачівської міської ради.


ДОДАТОК  № 4
до Статуту Жидачівської 
міської територіальної громади

ПОЛОЖЕННЯ
про консультації з громадськістю в Жидачівській міській територіальній громаді

1.    Це Положення про консультації з громадськістю в Жидачівській міській територіальній громаді (далі – Положення) визначає порядок організації і проведення Радою, її виконавчими органами консультацій з громадськістю з питань, що належать до їх компетенції. 
2. Консультації з громадськістю є однією з форм участі Жидачівської міської територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення. Вони проводяться з метою залучення територіальної громади до прийняття управлінських рішень, надання можливості для вільного доступу до інформації про діяльність Ради, її виконавчих органів, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості їх діяльності. 
3. Результати проведення консультацій з громадськістю враховуються Радою, її виконавчими органами під час прийняття рішень. 
4. Консультації з громадськістю організовує і проводить Рада, її виконавчі органи, які є розробниками проєкту нормативно-правового акта або готують пропозиції щодо вирішення певного питання, за допомогою відповідальної посадової особи чи структурного підрозділу з питань громадської участі (далі – відповідальний орган). 
5. Виконавчий комітет щороку складає орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю в Жидачівській міській територіальній громаді (далі – орієнтовний план) з урахуванням пропозицій Ради, її виконавчих органів, консультативно-дорадчих органів, утворених при Раді, жителів Жидачівської міської територіальної громади та інститутів громадянського суспільства, які здійснюють діяльність на території громади, а також результатів проведення попередніх консультацій з громадськістю. 
Орієнтовний план оприлюднюються на офіційному веб-сайті Ради.
6. Інформація, пов’язана з організацією та проведенням консультацій з громадськістю, оприлюднюються на офіційному веб-сайті Ради. 
7. Інститути громадянського суспільства, що здійснюють діяльність на території Жидачівської міської територіальної громади, можуть ініціювати проведення консультацій з громадськістю з питань, не включених до орієнтовного плану, шляхом подання відповідних пропозицій до Ради.
У разі надходження пропозицій щодо проведення консультацій з громадськістю з одного й того самого питання від не менше ніж трьох інститутів громадянського суспільства, які діють у межах Жидачівської міської територіальної громади, такі консультації проводяться Радою, її виконавчими органами в обов’язковому порядку. 
8. Рада, її виконавчі органи під час проведення консультацій з громадськістю взаємодіють із засобами масової інформації, надають їм необхідні інформаційно-аналітичні матеріали. 
9. Консультації з громадськістю проводяться у формі публічного громадського обговорення (безпосередня форма) та вивчення громадської думки (опосередкована форма). 
Консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та вивчення громадської думки з одних і тих самих питань можуть проводитись одночасно.
10. Проєкти регуляторних актів виносяться на громадське обговорення з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
11. Публічне громадське обговорення передбачає організацію і проведення таких публічних заходів: 
- конференцій, форумів, громадських слухань, круглих столів, зборів, зустрічей, нарад з громадськістю; 
- радіодебатів, Інтернет- та відео-конференцій, електронних консультацій. 
12. Публічне громадське обговорення здійснюється Радою, її виконавчими органами у такому порядку: 
1) визначення питання, яке планується винести на обговорення; 
2) прийняття рішення про проведення обговорення; 
3) розробка плану заходів з організації та проведення обговорення (за потреби); 
4) вжиття заходів для забезпечення залучення всіх заінтересованих сторін, а також суб’єктів господарювання, інститутів громадянського суспільства та інших зацікавлених суб’єктів (далі – зацікавлені сторони); 
5) оприлюднення інформації про проведення обговорення на офіційному веб-сайті Ради; 
6) збір та аналіз інформації про оцінку громадськістю ефективності запропонованого шляху вирішення питання; 
7) формування експертних пропозицій щодо альтернативного вирішення питання; 
8) забезпечення врахування результатів обговорення під час прийняття остаточного рішення; 
9) аналіз результатів обговорення; 
10) оприлюднення результатів обговорення на офіційному веб-сайті Ради та в інший прийнятний спосіб. 
З метою належного організаційного забезпечення проведення публічного громадського обговорення Рада та її виконавчі органи можуть утворювати робочу групу за участю зацікавлених сторін. 
13. Інформаційне повідомлення про проведення публічного громадського обговорення має містити: 
1) найменування Ради, її виконавчого органу, які проводять публічне громадське обговорення; 
2) питання або назва проєкту акта, винесеного на обговорення, адреса (гіпертекстове посилання) опублікованого на офіційному веб-сайті Ради тексту проєкту акту; 
3) можливі варіанти вирішення питання; 
4) соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення; 
5) можливі наслідки запровадження рішення для різних соціальних груп населення та зацікавлених сторін; 
6) відомості про термін, місце, час заходів, порядок публічного громадського обговорення, реєстрації учасників; 
7) спосіб забезпечення участі в публічному громадському обговоренні представників визначених соціальних груп населення та зацікавлених сторін; 
8) поштова й електронні адреси, термін і форма подання письмових пропозицій та зауважень; 
9) адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення; 
10) прізвище, ім’я відповідальної особи Ради, її виконавчих органів; 
11) термін і спосіб оприлюднення результатів публічного громадського обговорення. 
14. Публічне громадське обговорення розпочинається з дня оприлюднення інформаційного повідомлення про його проведення. Термін проведення публічного громадського обговорення становить 15 календарних днів. У випадках, які потребують додаткового вивчення, залучення спеціалістів та експертів, Рада, її виконавчі органи  можуть встановлювати триваліший термін.
15. Пропозиції та зауваження подаються в усній та письмовій формі під час публічних заходів, надсилаються на поштову та електронні адреси, вказані в інформаційному повідомленні, або на адреси посадових осіб, розміщені на офіційному веб-сайті Ради. 
Під час проведення заходів у рамках публічного громадського обговорення визначеною органом місцевого самоврядування особою ведеться протокол, у якому фіксуються висловлені в усній формі пропозиції та зауваження.
Пропозиції та зауваження, що надходять до Ради, її виконавчих органів, протоколи публічних заходів оприлюднюються на офіційному веб-сайті Ради протягом 5 робочих днів після їх надходження (проведення заходу, що протоколюється). 
Зацікавлені особи подають пропозиції і зауваження у письмовій формі із зазначенням свого найменування та місцезнаходження. 
Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються. 
16. Пропозиції та зауваження, що надійшли під час публічного громадського обговорення, вивчаються та аналізуються Радою, її виконавчими органами із залученням (за потреби) відповідних фахівців. 
17. За результатами публічного громадського обговорення Рада, її виконавчі органи готують звіт, в якому зазначається: 
- найменування Ради, її виконавчого органу, які проводили обговорення; 
- зміст питання або назва проєкту акту, що виносилися на обговорення; 
- інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні; 
- інформація про пропозиції, що надійшли до Ради, її виконавчих органів за результатами обговорення, із зазначенням автора кожної пропозиції; 
- інформація про врахування пропозицій та зауважень з обов’язковим обґрунтуванням прийнятого рішення та причин неврахування пропозицій та зауважень; 
- інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення. 
18. Результати публічного громадського обговорення (у томі числі звіт) доводяться до відома громадськості шляхом оприлюднення на офіційному веб-сайті Ради протягом 5 робочих днів після його закінчення. 
19. Вивчення громадської думки здійснюється шляхом: 
- проведення соціологічних досліджень та спостережень (опитування, анкетування, контент-аналіз інформаційних матеріалів, фокус-групи тощо); 
- створення телефонних «гарячих ліній», проведення моніторингу коментарів, відгуків, інтерв’ю, інших матеріалів у друкованих та електронних засобах масової інформації для визначення позицій різних соціальних груп населення та зацікавлених сторін; 
- опрацювання й узагальнення висловлених у зверненнях громадян пропозицій та зауважень з питання, що потребує вивчення громадської думки. 
20. Вивчення громадської думки здійснюється Радою, її виконавчими органами у такому порядку: 
1) визначення: 
- потреби у вивченні громадської думки з окремого питання; 
- питання, з якого проводиться вивчення громадської думки, альтернативних пропозицій щодо його вирішення; 
- терміну, форми і методів вивчення громадської думки; 
- дослідницьких організацій, фахівців, експертів, громадських організацій, які проводитимуть вивчення громадської думки (на конкурсній основі); 
- ступеня репрезентативності соціальних груп населення та зацікавлених сторін, думка яких досліджується; 
2) отримання підсумкової інформації за результатами вивчення громадської думки; 
3) узагальнення громадської думки щодо запропонованого вирішення питань, що потребували вивчення громадської думки; 
4) забезпечення врахування громадської думки під час прийняття Радою, її виконавчими органами остаточного рішення з питань, що потребували вивчення громадської думки; 
5) оприлюднення на офіційному веб-сайті Ради результатів вивчення громадської думки (у тому числі звіту) протягом 5 робочих днів з моменту його завершення. 

21. У звіті про результати вивчення громадської думки зазначаються: 
1) найменування Ради, її виконавчих органів, які організували вивчення громадської думки (вивчали громадську думку); 
2) найменування частини Жидачівської міської територіальної громади у разі вивчення громадської думки в межах окремого населеного пункту, частини територіальної громади; 
3) соціальні групи населення та зацікавлені сторони, вивчення думки яких проводилося; 
4) тема та питання, з яких проводилося вивчення громадської думки; 
5) методи, що застосовувалися для вивчення громадської думки; 
6) ступінь допустимого відхилення від обраної моделі дослідження; 
7) інформація про осіб, що проводили вивчення громадської думки; 
8) узагальнення громадської думки щодо запропонованого вирішення питань, що потребували вивчення громадської думки, та її врахування під час прийняття Радою, її виконавчими органами остаточного рішення; 
9) обґрунтування прийнятого рішення у разі неврахування результатів вивчення громадської думки. 
22. Для організації вивчення громадської думки з метою отримання об’єктивної та достовірної інформації Рада може, відповідно до законодавства, укладати договори з дослідницькими організаціями, фахівцями, експертами, інститутами громадянського суспільства про проведення на умовах відкритого конкурсу фахових, наукових соціологічних досліджень, спостережень, експрес-аналізу пропозицій різних соціальних груп населення та зацікавлених сторін. 
23. За порушення вимог цього Положення Рада, їх виконавчі органи несуть відповідальність згідно чинного законодавства.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень