ПРО МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАННЯ АДРЕСНОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ НА РЕАБІЛІТАЦІЮ

Дата: 28.03.2023 08:24

З метою надання додаткових соціальних гарантій у Львівській області діє Комплексна  програма соціальної підтримки учасників АТО  (ООС), бійців-добровольців АТО, Захисників та Захисниць України, членів їх сімей, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки.

Одним із заходів Програми є надання адресної допомоги на реабілітацію осіб з інвалідністю внаслідок війни І, ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь у Революції Гідності, АТО (ООС), заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Відповідно до пункту 3 Порядку допомога  надається і виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни з числа осіб, які брали участь у революції Гідності Гідності, АТО (ООС), заходів із забезпечення оборони України у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, які є зареєстрованими та фактично проживають у Львівській області, за умови відсутності затверджених місцевих програм на реабілітацію, або коштів на зазначені цілі для надання грошової компенсації, якими може скористатися заявник (одержувач).

Відповідно до пункту 7 Порядку отримання допомоги заявник (одержувач), який звернувся вперше,  подає до органу з питань соціального захисту сільської, селищної, міської ради або іншого органу, створеного відповідною  сільською, селищною, міською радою для здійснення виконавчих функцій          і повноважень місцевого самоврядування в межах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» за зареєстрованим місцем проживання (перебування) такі документи: заяву, копію посвідчення «особи з інвалідністю внаслідок війни», копію документа, що підтверджує  безпосередню участь в АТО (ООС) та заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку  з військовою агресією російської федерації проти України. А також інші документи: копію індивідуальної програми реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією,  копію сторінок паспорту громадянина України, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків, реквізити особового банківського рахунку.

Також відповідно до пункту 10 Порядку, для отримання допомоги в наступних роках заявник (одержувач) долучає,  до зазначених у пункті 7 цього Порядку документів, одне з підтверджень про проходження реабілітації за попередній період (рахунок про оплату, акт наданих послуг, квитанцію, договір або будь-який інший документ, що підтверджує проходження реабілітації заявником (одержувачем) або разом з його (її) дружиною (чоловіком).

Наголошуємо, що згідно пункту 5.2 Порядку допомога може бути використана на послуги з медичної, фізичної, психологічної реабілітації, послуги спортивного залу, тренажерного залу, басейну, послуги з іпотерапії та інші.

Додатково наголошуємо, що згідно пункту 10.1 Порядку дружина (чоловік) заявника (одержувача) може проходити реабілітацію лише разом із заявником (одержувачем) та може використати не більше половини отриманої заявником (одержувачем) допомоги.

З питань вище зазначеної соціальної виплати необхідно звертатися до Центру надання адміністративних послуг чи сектору з питань соціального захисту Жидачівської міської ради.