ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ ПО ОБЛАШТУВАННЮ СКВЕРУ ПАМ'ЯТІ В МІСТІ ЖИДАЧЕВІ

Дата: 13.03.2023 15:16

13 березня в залі засідань Жидачівської міської ради відбулося представлення та обговорення проєктних пропозицій по влаштуванню скверу памяті  у м. Жидачеві.

Жидачівський міський голова Володимир Левко подякував усім присутнім за те, що відгукнулися на запрошення керівництва громади взяти участь в обговоренні питання вшанування пам’яті всіх наших Героїв, які віддали своє життя за Україну, за її незалежність і територіальну цілісність.

Сквер памяті планують створити  у центрі м. Жидачева, на площі Свободи, де сьогодні розташований памятний знак загиблим у роки Другої світової війни.

Аріхітектор Роман Слюзар представив проєктні пропозиції щодо облаштування скверу пам’яті, основним елементом якого будуть семиметрові пілони (п’ять колон, зв’язаних широким поясом). На трьох колонах буде викарбовано імена загиблих захисників України, одна з колон буде присвячена попереднім періодам національно-визвольної боротьби українського народу. Зверху – по центру Герб України – Тризуб. Одним із елементів скверу пам’яті буде встановлення дзвону – символу пам’яті. Передбачено облаштування бруківкою доріжки до монументу із зображенням щита червоного кольору по середині доріжки. По боках від доріжки будуть чорнобривці і по три калини  з обох боків – символ памяті.

В обговоренні проєктих пропозицій взяли участь: учасник національно-визвольної боротьби, автор книг Олексій Данилишин, батьки Героя України Тараса Матвіїва, кандидат історичних наук, директор Жидачівськогоо закладу загальної середньої освіти №3 ім. О. Партицького Василь Благий,  староста Бережницького старостинського округу Андрій Швед, радник міського голови Ярослав Гаврильчук, начальник відділу архітектури та містобудування Леся Людкевич та інші.

Учасники обговорення проєктних пропозицій підтримали концептуальний підхід до облаштування скверу пам’яті, мали можливість надати свої пропозиції, отримати додаткові фахові роз’яснення щодо законодавчих норм реалізації цієї ідеї.

Жидачівський міський голова Володимир Левко подякував всім, хто взяв участь в обговоренні проєтних пропозицій по облаштуванню скверу памяті. За підсумками обговорення його учасники підтримали ідею створення скверу памяті в місті Жидачеві. За словами матері Героя України Тараса Матвіїва – Валентини Матвіїв, сквер памяті вдало поєднуватиметься із Алеєю Героїв, яка розташована поряд й стане окрасою нашого міста.