Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

21 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ОПЕРАЦІЇ "ЗАХІД"

Дата: 21.10.2022 11:55
Кількість переглядів: 244

Фото без опису

      21 жовтня ми вшановуємо День памяті жертв операції «Захід» - 75-ті роковини проведення радянськими карально-репресивними органами операції «Захід» - масової депортації (21.10.1947).  Одним з головних завдань цієї злочинної акції було нейтралізувати український визвольний рух в Західній Україні, зокрема діяльність УПА та тих, хто їй співчував і допомагав.

      Як свідчать архівні дані, ця злочинна операція була однією з найбільш масових і оперативних сталінських депортацій. Вона реалізувалася на основі постанови Ради Міністрів СРСР від 10 вересня 1947 року «Про виселення із західних областей УРСР членів родин оунівців». Виселення відбувалося на підставі постанов оперативних штабів і особливих нарад МДБ західних областей. 21 жовтня 1947 року о 2-й годині ночі були проведені облави на мешканців Львова, а о 6-й ранку такі ж операції було здійснено  в селах західних областей України.  Протягом одного дня, 21 жовтня 1947 року, до Сибіру було виселено понад 78 тис. осіб, з них більше 22 тис. дітей. Сотні виселених літніх людей і дітей померло під час транспортування до Сибіру.

     Сьогодні російськими окупантами знову продовжується ця злочинна політика, адже із тимчасово окупованих територій нашої країни у віддалені райони росії масово вивозять громадян нашої країни, серед них багато дітей. Памятаємо про трагічні сторінки нашої історії й не дамо ворогам знову панувати на українській землі.

                                                  

                                          


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень