ПРО КРАЄЗНАВЧУ РОБОТУ БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ ГРОМАДИ

Дата: 28.07.2021 13:54

27 липня відбувся черговий семінар бібліотек-філій КЗ "Жидачівська міська публічна бібліотека" - "Сучасний аспект краєзнавчої роботи: панорама ідей".

В сучасних умовах, коли бібліотеки опинитися в непростій ситуації, краєзнавча діяльність може стати тим необхідним фундаментом, який приверне до бібліотеки більше користувачів і згуртує навколо себе національно свідому громадськість, дозволить виділити бібліотеку з числа схожих, зробить її унікальною і особливою.

Для учасників семінару була представлена презентація "Краєзнавча бібліографія в контексті створення бренду публічних бібліотек".

Обговорювалися питання організації краєзнавчої роботи бібліотек-філій: виставки - досьє "Краєзнавча візитка краю", офлайн та онлайн презентації краєзнавчих розвідок, проведення різних за формою краєзнавчих соціокультурних заходів, просування краєзнавчих напрацювань через часопис "Новий час", участь у проєкті "Цікаве краєзнавство" - на Жидачів ФМ -99.9, до якого активно долучаються бібліотекарі бібліотек-філій: с Журавків - "Історія об'явлення Пресвятої Богородиці", с. Вільхівці - "Пам'ятка архітектури - церква Благовіщення Святої Богородиці та великомученика Святого Дмитрія", с. Тейсарів" - Історія мого села", с. Пчани - "Григорій Пежанський - відомий архітектор із Пчан", с. Заріччя - " Панський сад села Заріччя".

Слід зазначити, що краєзнавча робота публічних бібліотек відіграє велику роль у створенні їх бренду та формуванні позитивного іміджу бібліотеки.