КІНОЛЕКТОРІЙ "ЛІТЕРАТУРНИЙ ШЕДЕВР НА ВЕЛИКОМУ ЕКРАНІ"
Дата: 30.01.2024 15:56
Кількість переглядів: 77
Завжди цікаво перечитувати твори класиків української літератури, але не менш приємно переглядати приголомшливі екранізації творів, від яких просто захоплює дух.
Про чудовий Карпатський край, його звичаї, традиції писав відомий український письменник Михайло Коцюбинський у творі «Тіні забутих предків». Він закохався у Гуцульщину , коли вперше приїхав у Карпати - край первозданної краси і легенд
4 вересня 1965 року в Києві, в кінотеатрі "Україна", відбулася прем'єра фільму режисера Сергія Параджанова "Тіні забутих предків". Цей геніальний фільм пронизаний атмосферою народного духу став одним із символів українського кіно.
Під час прем'єри Іван Дзюба, Василь Стус і В'ячеслав Чорновіл влаштували акцію протесту проти масових арештів української інтелігенції, які пройшли напередодні. Це вплинуло на долю самого фільму, який радянська влада поставила "на полицю".Сам Сергій Параджанов зазнав переслідувань, а потім був заарештований.
Проте, історія все розставила на свої місця. "Тіні забутих предків" назавжди залишились в золотому фонді світового кіно, а його критики та переслідувачі пішли в небуття.
Кінолекторій «Літературний шедевр на великому екрані», на який до Жидачівської міської публічної бібліотеки завітали учні 10 класу Жидачівського закладу загальної середньої освіти №3 ім. О. Партицького, відкрив багато цікавого та пізнавального.
Учні із захопленням відвідали віртуально музей-садибу Михайла Коцюбинського в Чернігові, ознайомилися із виданнями про письменника, які є у книгозбірні бібліотеки та переглянули фільм.
Усі присутні поринули у загадковий світ природи з її міфічними істотами, доторкнулися до найсвятішого – звичаїв і традицій гуцулів. Предки забуті, але їхні болі й радощі, шукання тінями живуть і зараз, повторюються в нас.