Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Жидачівської міської територіальної громади

Дата: 25.11.2022 15:53

рішенням Жидачівської міської ради

від 17.11.2022р.  №1635

Положення

про   зміст, опис та порядок використання  символіки Жидачівської міської територіальної громади

1. Загальні положення.

Це положення розроблено у відповідності до статті 22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням геральдичних, історичних, культурних, соціально-економічних та інших місцевих особливостей і традицій. Воно визначає зміст, опис та порядок використання символіки Жидачівської міської територіальної громади (далі – Громади).

Герб, великий герб та прапор Жидачівської міської територіальної громади є офіційними символами Громади.

2. Опис символіки та її тлумачення

2.1. В основу символіки Громади покладено символіку міста Жидачева, затверджену ухвалою XI сесії ІІ демократичного скликання Жидачівської міської ради від 05.05.1996 року, як адміністративного центру Громади.

Так, як Громада є компактною (площа 16422 га) та включає 18 населених пунктів, які знаходяться навколо адміністративного центру, то історичні, культурні, соціально-економічні особливості і традиції є дуже схожими і відповідають символам герба і прапора міста Жидачева.

2.2. Опис символіки Громади.

Герб Громади: у червоному полі справа – срібна соляна куля (голова), зліва – золотий щит, внизу – срібне чересло.

Великий герб Громади: герб у напівкруглому щиті, обрамленому декоративним картушем та увінчаному срібною міською короною, підтримують два леви. Внизу – синьо-жовта стрічка та золотий Тризуб.

Прапор Громади: квадратне полотнище, поділене на 4 рівні квадратні поля.  Верхнє від древка поле та нижнє з вільного краю – сині з трьома жовтими левами, розташованими один над одним. Два інші поля - червоні з білим кругом (срібна соляна куля), жовтим (золотим) серцеподібним щитом та білим (срібним) череслом.

2.3. Тлумачення символіки Громади.

2.3.1. Герб Громади характеризує основні заняття жителів:

- торгівля (соляна куля (голова) – Жидачів та навколишні села у ХІІ – ХV століттях були добре відомими як центр торгівлі сіллю, через Жидачів – Удеч  (давня назва міста) пролягав соляний шлях. В першій письмовій згадці про місто говориться, що під час великої повені затопило багато возів  із сіллю;

- землеробство (чересло (леміш) від плуга) – жидачівські землі завжди населяли племена землеробів, які вміли вирощували хліб;

- ремісництво (щит як знак зброярства). На території Громади ще з часів середньовіччя, виплавляли залізо, так як тут були його поклади, та розвивали ковальське та зброярське ремісництво. Також щит символізує оборонну функцію Жидачева.

2.3.2. Великий герб Громади підкреслює значення Жидачева, як адміністративного центру у всі періоди історії, зокрема центру Жидачівського повіту, району, Громади.  Свідченням цього є срібна корона на великому гербі Громади.

Синьо-жовта стрічка та золотий Тризуб – елементи української національної символіки, як втілення національної єдності, честі та гідності, традицій, державотворення, історії та сьогодення.

2.3.3. Прапор Громади поділений на 4 рівні квадратні поля, що відповідають чотирьом старостинським округам, які входять до складу Громади.

Крім елементів герба,  прапор Громади має елементи колишньої повітової символіки – три леви на синьому полі, що ще раз підкреслює роль Жидачева як адміністративного центру.

2.4. Герб та великий герб є символом Громади, який відображає її історичні традиції, господарську направленість, а також є зовнішнім атрибутом влади.

Прапор Громади є офіційним атрибутом місцевого самоврядування та символом єдності громади.

3. Порядок використання символіки

3.1. Зображення герба Громади встановлюється:

- на головному фасаді адміністративного будинку Жидачівської міської ради та її структурних підрозділів;

-  у залах, де проводяться засідання міської ради;

- на печатках та бланках міської ради, які використовуються для скріплення пам'ятних адрес, урочистих актів і таке інше;

- на офіційних виданнях міської ради;

- на офіційному веб-сайті міської ради;

- на покажчиках меж Громади на в'їздах.

На печатках, бланках та офіційних виданнях міської ради розміщується зображення герба без картуша.

3.2. Рішенням міської ради можуть передбачатися інші випадки обов'язкового застосування герба Громади.

3.4. Прапор Громади встановлюється у службовому кабінеті Жидачівського міського голови та у сесійній залі, біля адміністративного будинку Жидачівської міської ради.

Прапор Громади також використовується за окремими дорученнями міського голови:

- у приміщеннях, де проводяться прийоми офіційних делегацій;

- у приміщеннях, де відбуваються урочисті церемонії;

- під час поховання видатних мешканців Громади.

3.5. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України, прапорів інших держав та прапора Громади, останній не може перевищувати їх за розмірами і розміщується праворуч від них (з боку глядачів). У випадку одночасного підняття прапора Громади і прапора будь-якої установи (якщо вони розташовані поруч) прапор установи не повинен перевищувати розмір прапора Громади і розташовується праворуч від нього.

3.6. Використання герба і прапора Громади у випадках, які не передбачені у пунктах 3.1 – 3.4 цього Положення, здійснюється виключно за згодою міської ради на підставі  Дозволу (зразок дозволу додається).

Використання символіки Громади без такого дозволу забороняється.

3.7. Особа, яка планує використовувати символіку з комерційною метою, зобов'язана сплачувати збір за її використання у розмірі і порядку, визначеному міською радою.

3.8. Відтворення символів Громади, незалежно від їх розмірів та техніки виконання, повинне точно відповідати кольоровим або чорно-білим зображенням, які затверджені міською радою.

ДОДАТОК

до Положення  про  зміст,  опис   та

порядок    використання    символіки

Жидачівської міської територіальної