Жидачівська міська територіальна громада
Львівська область, Стрийський район

ЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ - гарантує трудові та соціальні права

Дата: 09.07.2021 16:06
Кількість переглядів: 457

Фото без опису

Відділ економічного розвитку та інвестицій Жидачівської міської ради, в рамках інформаційної кампанії щодо неприпустимості використання незадекларованої праці, подає інформацію Головного управління Держпраці у Львівській області із закликом до громадян бути свідомими та не погоджуватись працювати в «тіні».

Задекларована праця - гарантує трудові та соціальні права. Працювати за трудовим договором – вигідно. Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні. Вам допоможуть у разі нещасного випадку на роботі, якщо у Вас є малолітні діти. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники.

Якщо роботодавець відмовляється належним чином оформити трудові відносини, то необхідно повідомляти Головне управління Держпраці у Львівській області.

Консультації щодо належного оформлення трудових відносин можна отримати у громадській приймальні Головного управління, яке знаходиться у місті Львові на вулиці Валова, 31 або за телефонувати за номером (032)235-48-42, (067)31-33-763.

Ви маєте право на безпечні та здорові умови праці. Роботодавець зобов’язаний перевірити робочі місця, надавати спецодяг і взуття, засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з охорони праці та медичні огляди.

Якщо ваші умови шкідливі, ви отримуєте додаткову відпустку, підвищену оплату, ранній вихід на пенсію та інші пільги.

Закон забороняє працювати більше 40 годин на тиждень. Якщо ви працюєте у шкідливих умовах або вам менше 18 років, ваш робочий тиждень ще менше – 36 годин.

При пятиденному робочому тижні ви маєте відпочивати два дні. Якщо вихідний всього один, ваш робочий день має тривати до 7 годин.

Вас не можуть змусити працювати у надурочні години чи вихідні дні. Хіба що це необхідно для оборони країни, усунення наслідків стихійного лиха, аварії чи недопущення псування майна. Ще одна приємна перевага задекларованої праці – скорочений робочий день напередодні святкових і неробочих днів.

За трудовим договором ви маєте право на щорічні оплачувані відпустки. Станом на січень 2021 року, мінімальна тривалість такої відпустки – 24 календарних дні за робочий рік. Якщо вам менше  18 років, можете відпочивати 31 день.

Крім основної відпустки вам дозволені оплачувані  навчальні та творчі відпустки (для написання  дисертації чи підручника, для участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях). Стали донором крові? Відпочиньте наступного дня або додайте цей день до щорічної відпустки. Зарплата при цьому зберігається.

Ви можете взяти відпустку за власний рахунок у разі весілля, народження дитини, похорон, для догляду за хворими родичами.

Також передбачені додаткові відпустки для працівників з дітьми, учасників бойових дій та чорнобильців.

Місячна зарплата за повністю виконану роботу, не може  бути менше мінімальної (у 2021 році – 6000 грн).

Працюєте  з ранку до ночі? За трудовим законодавством робота  у надурочні години та вихідні дні  оплачується в подвійному розмірі. За роботу на свято ви можете взяти день відпочинку.

Роботодавець не може виплачувати зарплату, коли заманеться. Ви повинні отримуваним її регулярно, не рідше двох разів на місяць та не пізніше семи днів після закінчення періоду роботи. Якщо день виплати збігається з  вихідними чи святами, зарплата виплачується напередодні.

Незареєстрованого працівника можуть звільнити в будь-який день. А якщо у вас є трудовий договір, роботодавець має попередити про звільнення за два місяці.

За кожного задекларованого працівника роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це ваша гарантія на випадок хвороби, нещасного випадку, повязаного з роботою, чи професійного захворювання. Якщо ви не задекларовані, на допомогу годі розраховувати.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень